Paskolos

Greitieji kreditai – vis populiarėjanti paslauga visuomenėje

greitieji kreditaiAtsidūrus sunkioje finansinėje padėtyje, kai greitai reikia pasiskolinti pinigų, padėti gali įmonės, greitai ir paprastai teikiančios kreditus. Greitieji kreditai – tai trumpam laikui suteikiamos paskolos, už kurias vėliau turi būti sumokamos gana nemažos palūkanos. Tačiau tokius kreditus teikiančios bendrovės, norėdamos „prisivilioti“ klientų, dažniausiai pirmą kartą pinigų paskolins be jokių palūkanų. Žinoma, ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui, ir paskolinta suma ne visada bus tokia, kokios norėtųsi. Be palūkanų galima pasiskolinti sumą iki 500 ar 1000 litų. Beje, nereikėtų pamiršti, jog pasibaigus terminui jau reikės mokėti palūkanas, nurodytas kredito teikimo sutartyje, tad nereikėtų apsigauti.

Ką pirmiausia reikėtų daryti norint pasiimti griautąjį kreditą? Tai susirasti patikimą ir gerą vardą užsitarnavusią kreditus teikiančią bendrovę, veikiančią Lietuvoje. Žmonės šias įmones pasirenka pagal pačius įvairiausius kriterijus: paklausę pažįstamų, giminaičių patarimų, išgirdę reklamą per radiją ar televiziją, pamatę skelbimus internete ir t. t. Greitieji kreditai tuo ir patrauklūs, kad nereikia eiti į banką, rašyti prašymų paskolai gauti, pateikti ataskaitą, kam skolinamasi, užstatyti turimą turtą – žemės sklypą, butą, namą ir kt.

Kreditus paimti gali žmogus, turintis mobilųjį telefoną (jeigu skolinasi sms žinute, vadinamasis sms kreditas), prieiga prie interneto ir elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus. Tam reikia būti banko klientu ir būti sudarius elektroninių paslaugų teikimo sutartį su bet kuriuo Lietuvoje įsikūrusiu banku. Tad įmonės, kurioje teikiami greitieji kreditai, interneto tinklalapyje jūsų pirmiausia paprašys užsiregistruoti. Ten reikės pateikti svarbiausius savo asmens duomenis – vardą, pavardę, telefono numerį, galbūt elektroninio pašto adresą, asmens kodą, sąskaitos numerį ir kt. Tada būsite paprašytas patvirtinti tapatybę – iš savo turimo banko sąskaitos reikės pervesti simbolinę pinigų sumą, pavyzdžiui, 1 ct. Taip paslaugų, šiuo atveju greitųjų kreditų teikėjas sužinos, ar esate realus asmuo ir ar jums galima suteikti greitąjį kreditą.

Reikalavimai norinčiam pasiimti kreditą yra gana standartiniai: reikėtų būti sulaukus pilnametystės, tai yra bent 18 metų, tačiau kai kurios įmonės nenori pasirašyti sutarčių su jaunesniais kaip 21 metų žmonėms, tai yra kreditų išvis neteikia jaunesniems kaip 21 metų žmonėms. Antra, greitieji kreditai nesuteikiami nedirbantiems ir pastovių pajamų neturintiems žmonėms. Pastoviosiomis pajamomis gali būti vadinama pensija, stipendija, atlyginimas, galbūt pašalpos, jei jų suma nėra mažesnė už minimaliam pragyvenimo lygiui skirtą sumą.

Greituosius kreditus teikiančios bendrovės nori būti tiesiog garantuotos, kad žmogui, kuris skolinasi pinigų, finansinė našta pasiėmus kreditą nebūtų per sunki, tai yra kad žmogus laiku grąžintų tokią sumą, kuri jau priaugo su palūkanomis. Tad prieš imant bet kokios rūšies kreditus patariama apskaičiuoti savo finansines galimybes, apsvarstyti, ar paskola neįklampins į dar didesnius finansinius nepriteklius ir leis gyventi kaip įprastai.