Automobiliai / Motociklai

Greitkelis – nuotykių ir pažinčių vieta

Greitkelis yra viena geriausių vietų ieškantiems nuotykių ir pažinčių. Vairuotojai visada gali pavėžėti pakeleivius, sustoti ir žaviai merginai parodyti, kaip yra atliekamas padangų montavimas, ar net kelyje išbandyti savo automobilio galimybes.

Prieš didžiąsias šventes Lietuvos keliuose galite išvysti daug studentų, kurie dažniausiai apsiginklavę viena nedidele kuprine ruošiasi tranzuodami grįžti namo. Tiesa, labai retas paminės, kad šitaip keliauja, nes neturi pinigų. Valstybė pasirūpino, kad studentams visos kelionės kainuotų bent du kartus pigiau. Tiesiog, toks keliavimo būdas suteikia gerų emocijų ir palieka prisiminimų. Vėliau atgal į miestus šie studentai paprastai grįžta jau traukiniais ir autobusais, nes mamos įteikia didelius krepšius įvairių gėrybių, kurias tranzuojant gabentis būtų labai sunku. Be studentų, yra ir entuziastų, kurie atostogauja tokiu būdu keliaudami po Europos ar viso pasaulio šalis. Taigi, tranzavimas jau seniai nebėra tik pinigų stokojančių žmonių užsiėmimas.

Gražu pasiklausyti istorijų apie tai, kaip vairuotojai pagelbėja kitiems į bėdą patekusiems vairuotojams. Tiesa, tai ne visada nutinka gražioms žaliu lapu automobilius paženklinusioms merginoms. Pagalbos kelyje prireikia ir patyrusiems vairuotojams. Be to, padangų montavimas, iš tiesų, nėra tokia dažna problema. Šiandien parduodamos padangos yra kokybiškos ir šiaip sau nesprogsta. Nebent įlėkėte į didelę duobę ir greičiausiai apgadinote ne tik ratą, bet ir kitas automobilio dalis. Dažnai senesnių automobilių vairuotojams tenka tvarkytis su variklio kaprizais nei prisiminti, kaip atliekamas padangų montavimas. Tiesa, variklio bėdoms galima užbėgti už akių stebint jo sunaudojamus tepalų kiekius ir laiku kreipiantis į mechanikus.

Minėjome ir automobilio galimybių išbandymą. Pirmoji į galvą atėjusi mintis yra „greitis“. Tiesa, neapsiribokime vien akseleratoriaus pedalu. Jei vairuojate vieną iš mažųjų miesto automobilių iš karto pajusite, kad jis greitkeliams nesutvertas. Garso izoliacija ir komforto lygis daug žemesnis, nei automobilių, kurie yra dideli ir galingi. Tuo tarpu, jei vairuojate sportinį automobilį, verčiau keliaukite į lenktynių trasas. Netoli Kauno, Kačerginėje yra Nemuno žiedu vadinama trasa. Ji specialiai pritaikyta automobilių ir motociklų lenktynėms. Visi esame atsakingi, kad kelyje būtų saugu.

padangų montavimas