Paskolos,  Verslas / Ekonomika

Greitas kreditas nedirbantiems

greitos paskolos
greitos paskolos

Greitos paskolos

Kai kalba pasisuka apie pinigų skolinimąsi, vieni žegnojasi, kad paskolų gyvenime nėra turėję ir nežada imti. Kiti be baimės įsipareigoja bankui mokėti nemažas mėnesines įmokas ir keliasdešimt metų. Kiek žmonių – tiek nuomonių. Dar karštesnės diskusijos užverda dėl greitųjų kreditų. Vadinamosios greitos paskolos turi ir daug šalininkų, ir priešininkų. Svarstant apie paskolos ėmimą, verta išklausyti visų jų argumentus.

Kad namie būtų šilta

56-erių Genutė iš Pakruojo pasakoja, kad jų šeimai vartojamosios paskolos prireikė prieš beveik dvejus metus, kai sugedo senasis pečius, šildęs namą, ir reikėjo kuo greičiau įsigyti naują. Šildymo sezonas jau buvo ant nosies. Kaip žinia, šildymo katilai – prekė ne iš pigiausiųjų. O juk dar reikia atlikti jo montavimo darbus, dažnai keisti ir visą vamzdžių sistemą ar radiatorius. Taigi paskaičiavus, kiek pinigų reikės visam tam, Genutės šeimai užgniaužė kvapą. Jie turėjo susitaupę tik pusę sumos. Štai tada ir pradėjo domėtis paskolomis, kurių anksčiau gyvenime nebuvo tekę imti. Visų pirma, Genutė kreipėsi į vieną gerai žinomą banką. Tačiau ten gavo neigiamą atsakymą – ne, paskolos jai suteikti neišeina dėl pernelyg mažų oficialių šeimos pajamų.

Aukštos palūkanos neišgąsdino

Beliko vienintelė išeitis – greitos paskolos. Ir nors jų palūkanos buvo kur kas aukštesnės nei įprastų bankų siūlomos, Genutės šeima nusprendė pasiimti šią paskolą. Tačiau kuo trumpesniam laikotarpiui, kad permokėtų pinigų dydis sumažėtų maksimaliai. Be to, Genutės šeimai didelis privalumas buvo tai, kad greitos paskolos internetu gavimas užtrunka labai trumpai. Vos para – ir taip reikalingi pinigai jau buvo Genutės sąskaitoje. Taigi šildymo sezoną šeima pasitiko drąsiai. O paskolą grąžino per pusę metų, kai Genutės vyras grįžo iš kelių tolimųjų pervežimų reisų ir tuo smarkiai papildė šeimos biudžetą.

Nelaimė prieš vestuves

Sėkmingai baigėsi ir 26-erių Vytenio iš Kauno istorija. Vaikinui greitos paskolos prireikė prieš kelis mėnesius. Artėjo Vytenio ir jo sužadėtinės Astos vestuvės. Visi pinigai buvo išleisti ruošiantis šventei. Tačiau vieną eilinę dieną, Vyteniui važiuojant į darbą automobiliu, kitas neatidus vairuotojas trenkėsi į vyro mašinos šoną. Vytenis bumbtelėjo nosimi į vairą. Rezultatas – išmuštas priekinis dantis ir gerokai sutrenktas nosies kaulas. Sužinojusi tokią naujieną, likus iki vestuvių mėnesiui, Asta buvo priblokšta. Jos vyras vestuvių dieną – be priekinio danties?! Kad nuotraukose nesišypsotų bedantis jaunikis, Asta greitai susirado specialistus, kurie įdėtų Vyteniui naują dantį – implantą. Deja, tobulos šypsenos kaina – tūkstantinė. Tuomet jauna pora ir nusprendė paieškoti geriausiomis sąlygomis suteikiamos greitos paskolos.

Gavo nemokamai

Panaršę internete, Vytenis ir Asta rado informacijos apie greitos paskolos sms žinute gavimą. Tai jiems pasirodė priimtina – greita, paprasta. Be to, porai trūko tūkstančio litų. O tokią sumą kai kurios greitųjų kreditų įmonės, paskolą imant pirmąjį kartą, suteikia nemokamai. T. y. nereikia mokėti jokių palūkanų. Tuo Vytenis ir Asta pasinaudojo. Taigi vestuvių dieną jaunieji galėjo drąsiai ir plačiai šypsotis. Beje, anksčiau Vytenis manė, kad greitos paskolos be uzstato nebūna – reikia užstatyti nekilnojamąjį turtą ar pan. Tačiau jis nudžiugo, kad iš tiesų taip nėra: greita paskola be uzstato yra taisyklė, o ne išimtis.

Paskola – tik mąstantiems pilnamečiams

 Vis dėlto ne visi linkę skolintis pinigų iš greitųjų kreditų įmonių. Štai ketvirto kurso filosofijos studentas Jonas įsitikinęs, kad skolintis apskritai yra neprotinga. Juo labiau – mokėti aukštas palūkanas. Taigi nors greitos paskolos studentams ir suteikiamos, vaikinas, bėdai prispyrus, geriau skolinsis iš draugų. Tačiau Jono brolis Karolis, dirbantis programuotoju, nėra taip griežtai nusiteikęs. Jis prieštarauja broliui – juk kartais žmonėms nutinka įvairių nelaimių, kai reikia greitos pinigų injekcijos. Kodėl gi nepasinaudojus paskolos gavimo galimybėmis, jei tai daroma atsakingai. Karolis atkreipia dėmesį, kad suteikiamos greitos paskolos nuo 18 metu. Jo manymu, tai labai gerai. Imantis paskolą žmogus turi būti atsakingas už save. Reikia įvertinti savo pajamas, ar tikrai bus įmanoma grąžinti paskolą kuo greičiau. Tuomet greitos paskolos gavimas nesukels jokių rūpesčių – galbūt juos net išspręs.