Ar žinote kodėl buvo sukurti greitųjų paskolų modeliai? Kas galėjo turėti motyvų jų sukūrimui? Norėdami tai išsiaiškinti neprivalome kapstytis giliuose istorijos puslapiuose. Šią paslaugą kredito įtaigos pradėjo teikti gana nesenai. Išsiaiškinkime šių paskolų atsiradimo priežastis.
Greita paskola tai trumpalaikis įrankis, naudojamas kaip paskutinė išeitis atsidūrusiems finansiniame nepritekliuje. Šis paskolos tipas išsiskiria aukštomis palūkanomis dėl didelės skolintojo rizikos. Vidutiniškai šių paskolų trukmė apie 2 savaites.
Svarbu paminėti, kad šie finansiniai įrankiai pirmiausiai įteisinti Jungtinėse Amerikos Valstijose, visgi ne visose valstijose. Šioms paskoloms atsirasti įtakos turėjo amerikiečių gyvenimo būdas. Paprastai vidutiniai šios šalies gyventojai ima didžiules paskolas iš bankų, būstui, automobiliams, kelionėms, o vėliau po truputį jas grąžina. Taip retkarčiais atsiranda grynųjų pinigų stygius, ko pasakoje atsirado paklausa greitiesiems kreditams. Beje laikui bėgant šie paplito po visą pasaulį.
Pasaulyje šis finansinis įrankis išpopuliarėjo ekonominės krizės metu: 2008- 2010 metais. Aišku tokiose valstybėse kaip Vokietija ar D. Britanija jis atsirado ankščiau. Svarbu paminėti, kad daugelyje pasaulio šalių pradėta reguliuoti šių paskolų teikimą. Amerikoje, dalyje valstijų reikalaujama vartotojams pateikti metinius paskolos procentus. Daugelyje valstybių tikrinamas žmogaus kreditingumas (galimybės grąžinti paskolą). Kai kur yra apribojamos metinės palūkanos.
Gan kurioziška, kad šis įrankis buvo sukurtas padėti žmonėms, bet savo tėvynėje JAV, dėl greitųjų paskolų nukentėjo gan nemažai žmonių. Pasaulinėse televizijose nuolatos eskaluojamos temos apie nesąžiningas kredito įstaigas, iš kurių pasiėmę paskolas žmonės nesugeba jų grąžinti. Paėmęs pirmą imi antrą, kad grąžintum skolą ir t.t. JAV ši problema yra itin opi.
Galiausiai aš jokiais būdais nenoriu ginti įmonių teikiančių greitas paskolas, manau jų tarpe atsiranda sukčiaujančių, juolab tokiose supervalstybėse, kaip D. Britanija. Vis dėl to mano akimis ši priemonė yra gana naudinga žmonėms skaičiuojantiems savo finansus ir suprantantiems kokiomis sąlygomis skolinasi. Teisingiems finansiniams sprendimams priimti reikia gero pasiruošimo ir supratimo, kokioje padėtyje šiuo metu esi.