Įvairenybės,  Medicina / Sveikata

Griauname nuostatas apie celiulitą

Treniruotės ir vanduo – ar tai viskas, ko reikia?

Riebalų ląstelės yra vienintelės žmogaus kūne, kurios turi nepaprastą savybę – išsiplėsti. Jos išsiplečia beveik be jokio apribojimo ir, deja, tai matyti ant šlaunų ir sėdmenų. Sakoma, kad kovai su celiulitu užtenka vien vandens ir sporto. Bet ar tai tiesa?

Kas yra celiulitas?

Celiulitas – tai kapsulinės riebalų ląstelės, kurios gali būti minkštosios arba kietosios. Minkštoji celiulito forma „užpuola“ beveik visas moteris, o „kietasis“ celiulitas yra būdingas sportuojančioms moterims. Nepaisant to, kad „minkštasis celiulitas atrodo baisiau, jo daug sunkiau atsikratyti negu kietojo.

Mitas Nr. 1 – sportuok, ir atsikratysi celiulito

Fizinis krūvis reikalingas kiekvieną dieną. Tačiau kalbant apie celiulitą, aktyvi fizinė veikla gali būti tik kaip prevencija. Taigi, jei papuolate tarp tu 10 % moterų, kurios neturi celiulito, nedelsdamos pirkite treniruoklį ar bėkite į sporto salę. Jeigu jau susidūrėte su aplesino žievele, sportas vargu ar padės.

Kodėl?

Treniruotės stiprina raumenis, todėl stiprėja oda ir celiulitas ir stumiamas dar giliau. Taigi treniruočių rezultatas – lygesnė ir stangresnė oda ir „kietas“ sunkiai įveikiamas, ryškiau matomas celiulitas.

Mitas Nr.2 – gerk daug vandens – neliks celiulito

Jeigu geriamasis vanduo galėtų pašalinti celiulitą ir riebalų perteklių, nebūtų viršsvorio turinčių žmonių. Vanduo, kaip ir fizinis krūvis, yra viena iš apsisaugojimo priemonių. Turite palaipsniui didinti per dieną geriamo vandens normą: kiekvieną dieną gerkite stikline vandens daugiau nei prieš tai.

SOS – patarimai

  • geras kūno šveitiklis: taip pat galite naudoti kukurūzų košę, tačiau būkite atidžios nuplaudamos likučius, kadangi jie gali užkimšti kriauklę.
  • tinkamas kremas: jo sudėtyje turi būti kofeino, citrusinių vaisių ekstrakto ir retinolio, kurie stimuliuoja kolageno gamybą.
  • infraraudonieji spinduliai: procedūros brangios, bet veiksmingos.
  • masažinis aliejus: geriausias – su gebenėmis, bet galite naudoti ir brangesnius.

Jei norite, kad Jūsų oda būtų lygesnė…

  • … pradėkite nuo rytinės treniruotės. Po to – dušas su šveičiamosiomis procedūromis. Tuomet – geras veiksmingas kremas, losjonas, anticeliulitiniai šortai.
  • Vakare išmasažuokite odą aliejumi. Užsitepkite kremo ir apsivyniokite folija. Naktį oda lengviau sugeria aktyviąsias medžiagas, o karštis atidaro poras.

    celiulitas

Rezultatus turėtumėte pajusti jau po mėnesio.

Šaltinis: www.topshop.lt