Būstas

Gyvenimas lovoje?

ciuzinysMiegodami mes praleidžiame didžiają dalį savo gyvenimo. Vadinasi daugiausia savo gyvenimo laiko praleidžiame lovoje ant čiužinio. Miegas-tai būsena, kai žmogaus organizmas ilsisi, atgauna jėgas, o smegenyse vyksta informacijos apdorojimas. Kaip ir be maisto ir vandens, žmogus negali gyventi be miego. Geras miegas, užtikrina ir gerą gvenimo kokybę, gerą nuotaiką ir sveikatą, o geras čiužinys užtikrina gerą miegą.

Anksčiau buvo manoma, kad žmogui miegant jo sąmonė visiškai atsijungia, tačiau yra priešingai, žmogaus sąmonė miego metu yra kur kas aktyvesnė nei įprastai.

Žmogaus miegas skirstomas į penkias stadijas. Pirmoji stadija- tai miegas, kurį patiria kiekvienas žmogus. Žmogus miegodamas atsipalaiduoja, sumažėja jo kvėpavimas, širdies susitraukimo dažnis. Antroje miego stadijoje žmogus vis dar yra budrus ir pažadintas iš šios stadijos, sako, kad jis nebužo užmigęs. Trečioji ir ketvirtoji stadijos jau yra gilus miegas, kraujo spaudimas, kvėpavimas ir širdies susitraukimo dažnis pasiekia žemiausią lygį. Penktoji miego stadija dar neištirta mokslininkų. Tokioje stadijoje miegančio žmogaus akys juda dideliu greičiu ir įvairiomis kryptimis ir žmogus pažadintas iš šios stadijos papasakos, ką jis tuo metu sapnavo.

Svarbu ne tik tai, kiek laiko miegosite, bet ir ant ko miegosite, taigi svarbu turėti gerą ir patogų čiužinį. Gera miego sistema užtikrina teisingą stuburo apkrovą miegant ant nugaros. Jei čiužinys yra kietas ir nepatogus, Jūs dažnai miegate ant pilvo, o ši padėtis nėra tinkama, kadangi stuburas kaklo srityje persukamas ir sprandas per daug apkraunamas. Todėl po tokio nekokybiško miego jaučiamas sprando skausmas ir tempimas, taigi reikalingas čiužinys, kad būtų galima patogiai atsigulti ir miegoti ant šono.

Ar Jums reikalingas kietas ar minkštas čiužinys priklauso nuo Jūsų svorio ir kūno kontūrų. Jei žmogus sveria pakankamai daug, čiužinys turėtų būti kietesnis, ir atvirkščiai, mažesnio svorio žmogui reikia minkštesnio čiužinio.

Jei Jūsų čiužinys Jums tarnauja 10 metų ar ilgiau, greičiausiai jau metas jį keisti. Seni čiužiniai spaudžia šonus, jei besiverčiant ridenatės ne ten, kur norite-tai požymiai, kad Jums reikia naujo čiužinio. Seni čiužiniai sukelia alergijas, astmas, egzemas ir kitokis nemalonias ligas.

Jei norite atsibusti geros nuotaikos, sveiki ir žvalūs, turite rūpintis savo miego kokybe. Išsimiegoti tikrai verta, nes:

 

1. padidės Jūsų darbingumas ir per dieną atliksite daug daugiau darbų;

2. nejausite jokio galvos ir skausmo;

3. nesiskųsite atminties suprastėjimu;

5. būsite gražūs, nes oda bus skaistesnė;

6. sustabdysite senėjimo procesus;

7. saugiau vairuosite;

9. skatinsite organizmo atsinaujinimo procesus.

 

Nuo laiko miego karalystėje, kuris sudaro du trečdalius Jūsų gyvenimo priklauso likęs trečdalis, todėl miego sąskaita taupyti neverta. Turėdami gerą čiužinį galėsite mėgautis tikrų tikriausia miego teikiama prabanga.