Kaip jau buvo galima suprasti iš straipsnio pavadinimo, šiandien papasakosiu apie pirmąsias dienas, nešiojant breketus. Sužinosite, ko tikėtis iš apsilankymo odontologijos klinikoje, iš žmogaus lūpų patyrusio šią procedūrą.
Dažniausiai gydymas breketais užtrunka apie dvejus metus, priklausomai nuo dantų būsenos. Nuėmus kabes prasideda retencinis periodas. Jo metu rūpinamasi, kad dantys nesugrįžtų į buvusią būseną. Retencijai naudojamos retencinės plokštelės arba tam skirti fiksavimo aparatai reteineriai. Šis gydymo periodas gali trukti nuo nuo 1,5 iki 2,5 metų, priklausomai nuo buvusios anomalijos tipo, gydymo intensyvumo ir kitų faktorių.
Vienas iš populiariausių klausimų apie breketus yra ar šie sukelia skausmą? Atsakymas labai aiškus, pacientams tikrai neskauda apsilankymo pas odontologą metu dedant kabes. Diskomfortas pa jaučiamas po šios procedūros grįžus namo. Nemaloniausia būna pirmoji savaitė. Taip pat po pakartotinių apsilankymų, kuomet yra patempiama breketus laikanti vielutė – kurį laiką jaučiamas nemalonus skausmas.
Štai ko galima tikėtis dedantis breketus:
Apsilankymas odontologijos klinikoje. Kaip jau minėjau, procedūra nėra skausiminga. Per porą valandų po kabių uždėjimo daugumai žmonių turėtų pavykti ir pavalgyti. Tiesa, primosiomis dienomis patariama valgyti minkštesnį maistą, kadangi kietą gali būti sunku sukramtyti.
2 – 3 dienos po procedūros. Greičiausiai būtent šiomis dienomis jausis didžiausias nepatogumas burnoje. Taip bus dėlto, kad breketai sukels spaudimą dantims judėti į reikiamą poziciją. Odontologai gali pasiūlytis specialaus silikoninio tepalo, kuriuo ištepus breketus ir vielutes šie neerzins burnos ertmės. Taip pat jaučiamam skausmui sumažinti galima pasitelkti skalavimo procedūras sūriu vandeniu. Jaučiantiems didesnį skausmą odontologas turėtų išrašyti lengvų nuskausminamųjų.
5 dienos po procedūros. Paprastai praėjus tokiam laiko tarpui nebejaučiamas joks diskomfortas. Dantys ir burnos ertmė turėtų būti pripratusi prie breketų, taip pat greičiausiai nekils jokių problemų valgymo metu. Beje, odontologas turėtų patarti, kokių maisto produktų vertėtų vengti nešiojant kabes, nes šis gali sugadinti breketus.
Apsilankymai pas specialistą. Kaip jau minėjau, dauguma atvejų gydymas trunka nuo vienerių iki trejų metų. Žinoma, vystantis odontologijoje naudojamoms technologijoms šis laikotarpis vis trumpėja. Taip pat mažėja ir apsilankymų pas odontologą skaičius, kadangi procese naudojamos metalinės vielutės, skirtingai nei senosios, ilgiau išlaiko spaudimą. Įprasta, kad dabar pas specialistą tempimo procedūrai reikia lankytis kas 6 – 8 savaites.
Ir pabaigai keli atsakymai į man kilusius klausimus:
Kaip elgtis jei brektai lūžta ar tampa laisvi?
Breketai prie dantų tvirtinami pasitelkus specialius dantims skirtus klijus. Retais atvejais kabės gali atsiklijuoti nuo danties. Taip nutikus būtina iš karto skambinti odontologui ir susitarti dėl artimiausiu laiku įmanomo susitikimo. Jo metu specialistas pritvirtins pamestą breketą. Analogiškai reikia elgtis ir atlaisvėjus kabių vielutei.
Kaip tinkamai prižiūrėti breketus?
Svarbu , gerai valyti dantis ir naudoti tarpdančių siūlą. Dantų tiesinimo metu labai svarbu, kad dantenos ir dantys būtų sveiki. Odontologijos specialistai rekomenduoja, kad dantis valytumėtes ir tarpdančių siūlą naudotumėte po kiekvieno valgymo ir prieš einant miegoti. Jei tarp breketų liks maisto likučiai, tuoj pradės vystytis ėduonis. Kartais gydytojai, pacientams su breketais, skiria specialią fluoro žėlę, ši stiprina dantis gydymo metu. Beje, tinkamai nevalant dantų, atsiranda blogas burnos kvapas, dėl tarpdančiuose likusių maisto likučių.
Jūsų ortodontas gali rekomenduoti specialių šepetėlių, kurių pagalba lengviau pasieksite sunkiai prieinamas vietas. Taip pat nepamirškite ir tarpdančių valymo, kuris yra privalomas.