Automobiliai / Motociklai,  Įvairenybės

Gyvenimiška patirtis – gedimas kelyje

Išties gedimas kelyje nutiko ne man, o mano mamai, tai džiugioji istorijos pusė, nes jos automobilį retkarčiais tenka pavairuoti ir pačiam. Juk būti kaltu dėl gedimo nesinori. Kaip be išeitų taisymo procesu teko užsiimti pačiam. Taigi šis straipsnis bus apie mano šeimą, automobilio gedimą, pigesnio remonto paiešką ir neblaivų pensininką.

Visa istorija prasidėjo kovo mėnesį, mamai komandiruotės tikslais keliaujant į sostinę. Sėkmingai gimtajame mieste prisipylusi kuro ji pajudėjo link savo kelionės tikslo, tačiau po kelių kilometrų automobilio variklis staiga nustojo veikti. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad greitis tuo metu nebuvo didelis, paprastai gendant varikliui šis faktorius įtakoja piniginės tuštinimo klausimą. Šioje vietoje klausantis mamos vėl džiaugiausi, kad už vairo buvau ne aš. Pirma pamoka: – „Neskubėk ir būsi pirmas“.

Taigi nepavykus užvesti automobilio gimdytoja pradėjo ieškoti pagalbos giminaičių tarpe. Mano tėvelis, nėra ko slėpti apie technika nusimano nedaug, kaip ir didžioji dalis šeimos narių, tarp jų ir aš. Viena iš spėlionių buvo kuro siurblio gedimas, sprendimas buvo pabandyti užvesti automobilį tempiant. Pamoka – jei nežinote kas sugedo, niekada nebandykite užvesti mašinos tempiant virve, taip tik pabloginsite situaciją. Mūsų laimei šios minties buvo atsisakyta. Galiausiai automobilį lanksčia viltimi nutempė į garažą.

Apžiurėjus atidžiau paaiškėjo, pirminis gedimas krumpliuotojo diržo nutrūkimas. Taigi prasidėjo meistro galinčio sutaisyti šį gedimą paieškos, tai ir buvo mano darbas. Savaime suprantama nuvarius automobilį į pirmą pasitaikiusį servisą sumokėsi labai daug – kalba Lietuviška logika. Taigi paieška truko visą savaitę. Beje po tokio gedimo variklio remontas žadėjo atsieiti brangiai. Autoservisų darbuotojai spėjo, kad nutrūkęs diržas galėjo sulankstyti vožtuvus. Šiuos stūmokliai galėjo įspausti į variklio galvutę. Tada pastarąją tektų virinti arba netgi pakeisti. Tokio remonto suma viršijo 1000 litų. Taigi ieškojo meistro su optimistinėmis nuotaikomis.

Galiausiai viename autoservise, sulaukiau laisvai samdomo meistro rekomendacijos. Jo prognozė tesiekė 200 – 300 litų. Tai mane tenkino, taigi sutariau pas jį atgabenti mamos automobilį. Sutarta diena buvo sekmadienis, kaip žinote ši diena yra po šeštadienio, taigi sutartoje vietoje sutikau stipriai įkaušusį meistrą apsirengusį kostiumu. Šis išsidavė esantis pensininkas ir savo malonumai taisantis automobilius. Visgi galvoje visą laiką šmėžavo mintis nepalinkti jam mašinos. Kaip bebūtu jo remonto prognozės nusvėrė nerimą. Automobilis paliktas, meistro nurodymas pirmadienį laukti skambučio.

Pirmadienio popietę sėdėjau sutvarkytoje mašinoje. Kaina – 400 litų. Gedimo priežastis įtempimo guolio lūžis, nutrūkęs diržas ir 3 lūžę „karamyslai“. Sutaupyta apie 300 litų. Išmoktos pamokos: „Nespręsk apie knygą iš viršelio“, jei galite sau leisti, išsikviesti kelių pagalbą, išsikviesk. Jei neesi taupus lietuvis taisyk savo automobilį autoservise.
variklio remontas