Laisvalaikis / Pomėgiai

Gyventojai atranda „Viasat“ dokumentikos kanalus

 

Dokumentikos kanalai suteikia įdomių istorinių žinių, padeda plėsti akiratį, įkvepia pažinti, domėtis

Dokumentikos kanalai suteikia įdomių istorinių žinių, padeda plėsti akiratį, įkvepia pažinti, domėtis

2012-ieji žada reikšmingų permainų televizijos pasaulyje. Tikėtina, kad pokyčiai technologijų srityje pakoreguos ir žiūrovų įpročius. Įsigijus naujos skaitmeninės įrangos žiūrovams atsivers ir platesnis nei iki šiol televizijos programų spektras. O pasirinkusieji skaitmeninę palydovinę televiziją „Viasat“ turės galimybę mėgautis visais jos suformuotais autoriniais filmų, sporto bei dokumentikos kanalais.

Vis daugiau šalies gyventojų susidomi specializuotais dokumentikos kanalais, kurie patraukia įdomiu ir informatyviu turiniu. Skaitmeninės televizijos „Viasat“ suformuoti kanalai „Viasat History“, „Viasat Explorer“ ir „Viasat Nature“ – mėgstami ir jaunimo, ir vyresnių žmonių.

A. Čekuolis „Viasat“ pasirinko dėl dokumentikos

Beveik vien tik dokumentikos kanalus žiūrinčio garsaus Lietuvos žurnalisto, rašytojo ir keliautojo Algimanto Čekuolio mėgstamiausias kanalas – „Viasat History“. Jis mėgaujasi iliustruota istorija. „Malonu pamatyti tai, ką žinau iš savo patirties ar knygų. Būna, sužinau ir naujų dalykų“, – teigia vienas žinomiausių Lietuvos intelektualų–eruditų. „Viasat History“ – vertingos dokumentikos kanalas, kuriuo transliuojami nauji filmai apie mokslą ir technologijas, žmonijos istoriją bei ryškiausias asmenybes. Ir visa tai – lietuvių kalba. Daug pasaulio mačiusiam A. Čekuoliui pastaruoju metu įdomūs ir naujienų kanalai CNN bei „BBC World“, informuojantys apie naujausius įvykius Japonijoje ar Libijoje. Taip pat dokumentikos kanalai „National Geographic“ bei „Viasat Nature“. Pastarasis garsų keliautoją žavi atidžiu gyvūnų stebėjimu. „Įdomu žiūrėti man matytus dalykus. Tačiau televizijoje – kitaip nei „gyvai“. Realybėje nespėjai pamatyti kokio įdomaus momento – ir viskas, praėjo. O televizijoje įdomūs momentai rodomi ilgiau“, – savo pastebėjimais dalinosi A. Čekuolis. „Viasat Nature“ skirtas tiems, kurie ieško nuotykių, įspūdingų vaizdų ir ekspertų pripažintos dokumentikos apie gyvūnus ir gamtą. Dokumentikos kanalai ne tik suteikia įdomių istorinių žinių, bet ir padeda plėsti akiratį, įkvepia pažinti, domėtis. Vaikams tai – gražiai iliustruotas istorijos vadovėlis, suaugusiems – galimybė pagilinti žinias. Juk ten rodomi tikri įvykiai – tikras gyvenimas. „Televizijos žiūrovams rekomenduočiau dokumentikos kanalus, nes gyvenimas yra įdomesnis nei išgalvoti įvykiai. Žmonės išgalvoja dalykus tada, kai neturi įdomaus gyvenimo“, – teigė A. Čekuolis.

Vertingos programos

Ekstremalių nuotykių mėgėjai jau spėjo įvertinti kanalo „Viasat Explorer“ programą, kurioje – iš arti nufilmuoti uraganai, lenktynių F1 užkulisiai, žmogaus organizmo galimybės ir daugybė kitų dalykų, kuriuos sunku pamatyti realybėje ir visai paprasta per televiziją. „Viasat Explorer“ skirtas išsiilgusiems nuotykių ir adrenalino, jame – nepadailinti kvapą gniaužiantys įvykiai. Vertingos programos būdingos ir kitiems žiūrovų pamėgtiems „Viasat“ kanalams. „TV1000“ serijos filmų kanalai vertinami už filmus be reklamos intarpų, o „TV1000 Premium“ gerbėjai įprato pirmieji per TV pamatyti pasaulyje pripažintus filmus lietuviškai. Sporto aistruoliai atrado ir lietuviškai komentuojamą „Viasat Sport Baltic“, ir „Viasat Hockey“, „Viasat Golf“ bei „Viasat Xtra“, suteikiančius galimybę žiūrėti tiesiogiai net 8 vienu metu vykstančias rungtynes. Skaitmeninė televizija atvėrė galimybę ne tik matyti geresnį vaizdą, bet ir mėgautis vertingais kanalais. Ir nebūtina laukti 2012- ųjų – jau dabar galima juos turėti ir leisti laiką prie televizoriaus prasmingai.