Pirkiniai / Paslaugos

Į kokias ne technines savybes reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šaldytuvus?

šaldytuvaiPirmojoje straipsnio dalyje nagrinėjome, kad, renkantis šaldytuvą, labai svarbu atkreipti dėmesį į energijos sąnaudas, į šaldymo kameros vietą, šaldytuvo korpusą ir matomus defektus, rankenėlių pritvirtinimo būdą bei dažų, kuriais padengtas šaldytuvas, kokybę. O kas dar liko neįvardinta ir kas aktualu daugeliui pirkėjų?

6. Ant šaldytuvo durelių galite pamatyti lipdukus su užrašais „Ag+“ ar „Stop Microbes“. Tačiau tokie užrašai – tai labiau gamintojų gudrybės negu reali nauda. Antibakteriniu sluoksniu padengiamas šaldytuvo paviršius, bet po metų to sluoksnio nebelieka nė kvapo. Taigi mokėti už tai, kas bus naudinga tik vienerius metus ir kas nežinia, ar apskritai bus naudinga (nes apskaičiuoti, ar sumažėjo bakterijų, ar jų nesumažėjo neįmanoma), tikrai neverta.

7. Ar šaldytuvas – sertifikuotas? Visi mes norime įsigyti saugius naudoti ir patikrintus gaminius, tad ne išimtis – ir maistui ilgiau šviežiam išlaikyti skirti įrenginiai. Ar buities prietaisas saugus, įsitikinti galite pamatę specialius užrašus, pavyzdžiui,  ant lentynėlės ar kiaušinių dėklo. Standartus atitinkantys šaldytuvai dažniausiai žymimi raidžių junginiais PP, ABS, PS, GPPS – jei tokį užrašą radote, šaldytuvą galite drąsiai pirkti. Jei simbolių neradote, tikėtina, kad buities prietaisas bus prastesnės kokybės ir gamintas ne Europos rinkai.

8. Gumos šaldytuvo dureles turi būti tvirtai apspaudusios, o ne kabėti. Nauji šaldytuvai neturėtų būti ir su bent kiek įtrūkusiomis gumomis, nes jos lemia šaldytuvo sandarumą, ilgaamžiškumą.

9. Ne ką mažiau dėmesio skirkite ir šaldytuvo vidui apžiūrėti. Plastikiniai paviršiai turi būti lygus it ledas, taip pat neturėtų matytis plika akimi įžiūrimų defektų. Tvirčiau paspaudus plastmasę, ant jos neturėtų atsirasti įlinkimų, nes kokybiški šaldytuvai gaminami iš kietos ir atsparios plastmasės.

10. Kur pagamintas kompresorius? Kompresorius – tai šaldytuvo variklis ir pagrindinė detalė, taigi jis turi būti kokybiškas. Geriausia, jei kompresorius pagamintas ne Kinijoje ar kitose analogiška gamyba užsiimančiose Azijos valstybėse. Atkreipkite dėmesį, kur įtaisytas kondensatorius – jei šaldytuvą kada prireiktų taisyti, geriau, kad kondensatorius būtų atviras ir paprastai išimamas.