Paskolos,  Verslas / Ekonomika

Įdomus faktai apie bankus

Įdomių faktų galima atrasti apie kiekvieną šalį, apie kiekvieną žmogų. Tiesa, rečiau jų sužinome apie savo reputaciją labai saugančias ir besirūpinančias įstaigas. Šiandien pateiksime keletą įdomių faktų apie kreditus, bankus ir jų veiklą.

„Diner‘s Club“ buvo pirmieji, kurie pasiūlė keliose skirtingose vietose veikiančią kreditinę kortelę. Tiesa, ji veikė tik 27 Niu Jorko restoranuose, o ją turėjo tik 200 šio klubo narių. Tai įvyko 1950 metais.

VISA kortelės pirmtakė vadinosi BankAmericard ir atsirado 1958 m. 1976 m. buvo įkurta asociacija, kuri vienijo šią kortelę teikiančius bankus ir 1976 m. ši kortelė buvo pervadinta į VISA.

Banko kortelės galioja iki 5 metų vien dėl to, kad per tiek laiko susidėvi magnetinė juostelė. Vėliau ši juostelė gali prarasti savo savybes.

Didžiausias valstybines skolas turi pačios stipriausios pasaulio ekonomikos. Pirmoje vietoje yra Jungtinės Amerikos Valstijos, antroje Jungtinė Karalystė, trečioje Vokietija. Tuo Kinija ir Indija teikia vakarų pasauliui pigias prekes ir turi daug mažesnes skolas ir nepatenka į labiausiai įsiskolinusių šalių dešimtuką. Atrodo vakarų pasaulio šalys gyveną skolon.

Jungtinėse Amerikos Valstijose kreditinės kortelės yra labai populiaros. Apskaičiuota, kad daugiau nei pusė amerikiečių turi po dvi ar daugiau kreditinių kortelių.

Monrealiui, Kanadoje esančiam miestui, prireikė daugiau nei 30 metų, kad išsimokėtų skolą, kuri susikaupė, rengiant Olimpines žaidynes 1976 m. Kreditas buvo tikrai didelis.  

Jungtinėse Amerikos Valstijose 1934 metais buvo dvigubai daugiau bankų nei šiandien.

Bank of America – antrasis pagal dydį JAV bankas plėtėsi, supirkdamas kitus mažesnius bankus įvairiose pasaulio dalyse. Įdomu, kad kai Bank of America įsigyjo Bank of Italy, italų banko įkūrėjas buvo Bank of America vadovas. Taigi, nors ameriekičių bankas įsigyjo itališkąjį, visam paradui vadovavo italas.

Prieš pradedant invaziją į Iraką centriniame šios šalies banke buvo įvykdyta milžiniška vagystė. Iš banko dingo 1 milijardas dolerių. Tiesa, vėliau 650 milijonų buvo atrasti vienoje iš Sadamo Huseino vilų. Sklando gandai, kad pinigai iš banko buvo kraunami į sunkvežimius net 5 valandas.