Būstas,  Nuoma

Ieškote buto?

Norite išsinuomoti butą ir nežinote nuo ko pradėti? Esate naujakurys nepažįstamame mieste ir neturite pas ką pasiterauti? Vis dar neįsivaizduojate, kokio buto norite ir dar nė karto neteko savarankiškai nuomotis buto? Tuomet šį straipsnį skiriame jums.

Apsispręskite, kokio dydžio butą norite nuomotis. Kartais žmonės, ypač studentai galvoja, kad gali sutaupyti nuomodamiesi mažesnį butą ar net dalintis su svetimu žmogumi vienu kambariu. Tiesa, tai gali nepatikti žmonėms, iš kurių nuomojatės butą. Dažnai būna nepatogu ir jums bei kitiems gyventojams. Jei žinote, kad didžiąją dalį laiko praleisite šiame kambaryje ir jame jums teks atlikti darbus ar ruoštis paskaitoms, verčiau atsisakyti šios idėjos. Tokiu atveju draugija gali tik trukdyti, nes atliekant svarbius darbus būtina susikaupti.

Nuomokitės butą netoli savo darbovietės ar mokslo įstaigos. Atsižvelgę į šį patarimą sutaupysite transporto išlaidų ir svarbiausia, kad liks daugiau laiko laisvalaikiui. Tiesa, jei esate studentas ir arti savo universiteto fakulteto nerandate jums tinkamo buto nuomos varianto, teks ieškoti toliau esančio buto. Tokiu atveju sau teks atsakyti į klausimus: „ar teks važinėti su persėdimu?“, „kokiu būdu nusigausiu iki vietos, kur vyksta paskaitos?“, „ar ilgai užtruks kelionė?“. Jei atsakymai jus nuteikia pesimistiškai, verčiau ieškoti kito buto.

Net jei radote iš pirmo žvilgsnio labai patrauklų pasiūlymą miesto centre, neskubėkite pasirašyti nuomos sutarties. Butų nuoma centre atsieina pigiau dėl įvairių priežasčių. Butai miesto centre dažniausiai būna įrengti senos statybos namuose, kurie pasižymi tuo, kad žiemą brangiau atsieina šildymo paslaugos, o viduje vis tiek nebūna pakankamai šilta. Kartais mažesnę kainą lemia tai, kad aplinkui yra įsirengusios kavinės, kurių svečiai vakarais kelią triukšmą. Tai gali trikdyti jūsų ramų miegą.

Jei auginate gyvūnus, turite apie tai informuoti buto šeimininką. Kai kurios butų bendrijos įpareigoja gyvūnų šeimininkus sumokėti už augintinį papildomą mokestį.

Jei vairuojate automobilį, pasidomėkite parkavimosi sąlygomis. Šis klausimas dažnai tampa galvos skausmo priežastimi senamiestyje ar miesto centre gyvenantiems žmonėms. Maži kiemeliai dažnai nesutalpina visų name gyvenančių žmonių transporto priemonių.
butų nuoma