Verslas / Ekonomika

Imoniu steigimas

Ko aš išmokau, studijuodamas verslo vadybą

Prisimenu, prieš stojant mokytis verslo vadybos į kolegiją, imoniu steigimasatrodė tiesiog kaip kažkokia keista svajonė. Tačiau dabar šis dalykas tiesiog neduoda ramybės – dabar tiksliai žinau tam tikrų etapų žingsnius, gerai i

Imoniu steigimas
Imoniu steigimas

šmanau įvairias sėkmės strategijas, imoniu buhalterija man yra sava lyg nuosava kosmetinė prie veidrodžio. Jų steigimas ir valdymas (įmonių) man tapo pažįstamas tik dėl to, kad studijavau kolegijoje, kur gavau daug su mano norais ir įgūdžiais susijusių žinių. Tad noriu trumpai papasakoti, kokius dalykus sužinojau, ir ko, manau, kad reikėtų išdėstyti ir daugiau.

Dėl humanitarinių dalykų

Pirmame kurse man dažnai kildavo klausimas, kodėl žmonėms, kuriuos labiausiai domina, tarkime, imoniu steigimas,  yra dėstoma antikinė filosofija. Arba, kažkokios literatūros įvadas, politologija. Tačiau būtent toks tuometinis mano požiūris ir rodė, jog kaip tik humanitarinių dalykų mums tikrai reikėjo. Ir gal net – kuo daugiau. Mat atvykome turėdami savą viziją –  naujų imoniu, perspektyvių ir pelningų, steigimas mus praturtins, tapsime tikromis pinigų kalimo mašinomis.

Sakyčiau, bent jau kiek aš pastebėjau, tai su tokiu požiūriu kasmet susirenka nemaža dalis naujokų į kolegiją. Ir pirmasis kolegijos uždavinys ir tampa – padėti įsisavinti studentams, kad imoniu steigimas yra ledkalnio viršūnė, o tik kažkur dar aukščiau pinigai. O kas gi visas tas ledkalnis, jeigu tai ne mikro imoniu steigimas? Pasirodo, tai tvirtos humanitarinės vertybės, bendras žmogiškumo dangos lakštų paklotas. Jis įmanomas tik tada, kai kiekvienas žmogus tvirtai žino, iš kokių humanitarinių idėjų ir istorijos audinio susideda pasaulis. Todėl labai džiaugiuosi, kad buvo dėstomi visi tie dalykai, o ne tarkime iš karto aiškinama, koks yra pelningas galimas labai mazu imoniu steigimas. Pirmieji kursai iš mūsų padarė žmones.

Administraciniai darbai

Toliau sekė mokslas apie administracinius dalykus – nesu tikras, ar būtent jie turėjo eiti antroje vietoje – gal pirmiau reikėjo ugdyti verslininko potencialą? Kita vertus, kai kurie žmonės vis tiek liks be potencialo, tad pastarasis gali atsidurti tiesiog piramidės viršuje, na o antroje vietoje lieka įgūdžiai, kaip amatas. Išmokomas nemokamas imoniu steigimas, supažindinama su įvairiomis apskaitos, buhalterijos ir juridinėmis tiesomis bei įsipareigojimais. Taip pasimokę, mes galime beveik duoti neblogų patarimų biuro administratorei. Tačiau juk ne to čia susirinkome, kad imoniu steigimas – buhalterines paslaugos taptų mūsų gyvenimo varikliu, tiesa?

Verslininko potencialas

Ir pagaliau – nauju imoniu steigimas. Kada jis konkrečiai subręsta? Kada tampa galima leisti neberiboti savęs. Čia buvo ugdomas verslininko budrumas arba potencialas. Tai mokėjimas matyti, kur yra įmanomas socialiniu imoniu steigimas, mokėjimas pajausti, kas dabar būtų naudinga mūsų rinkai, o kas – keltų abejones. Gebėjimas užbėgti įvykiams už akių, nuspėti ekonomikos dėsnius ir vartotojų poreikių kintančias tendencijas. Visa tai, mano manymu, tikram verslininkui yra be galo svarbu. Jeigu to nėra – tuomet kiekviena sėkmė yra atsitiktinė, ir tu nesi tikras, kad kitą kartą žinotum, ką daryti. Juk yra sakoma, kad ne tas verslininkas geras, kuris uždirba milijoną, o tas, kuris žino, kaip uždirbti ir kitą.

Supaprastintas imoniu steigimas tinka tiems verslininkams, kurie turi milžinišką potencialą, nuostabią intuiciją – tačiau, pavyzdžiui, nėra apdovanoti viduriniame punkte minėtu kruopštumu, ar labai gera atmintimi. Tai labiau tinka tiems, kam labiau įdomu idėjos buvimas, o ne jos kruopštus įgyvendinimas. Na o smulkiuosius darbelius visuomet gali nudirbti administratorė.