Įvairenybės

įmonės steigimas

Pastaraisiais metais, kuomet Lietuvoje nedarbo lygis buvo gana aukštas žmonės pradeda galvoti apie nuosavą verslą, tuomet jie ieško informacijos apie įmonės steigimą. Kai kuriems žmonėms patinka dirbti, kai jie supranta, kad jų galimybės yra neribotos, tada ir pasitarnauja įmonė, kurią žmogus gali susikurti. Pagrindinės įmonės, kurias galima kurti Lietuvoje yra UAB, VŠĮ, IĮ, AB. Šiame straipsnyje aptarsiu kiekvieną iš jų.

UAB – Uždaroji Akcinė bendrovė tai paprastai tariant yra įmonė, kurios turtas yra suskirstytas į akcijas. Taip pat tai yra juridinis asmuo, kuris yra ribotos civilinės atsakomybės. UAB akcijomis negalima prekiauti viešai ir šio tipo įmonė gali turėti iki 250 akcininkų. Bendrovę įsteigti gali ir fiziniai, ir juridiniai asmenys.

VŠĮ – Viešoji Įstaiga, šią įmonę gali turėti tik asmenys, kurie verčiasi sporto, aplinkos apsaugos, sveikatos priežiūros, mokslinėse, kultūrinėse ir kitose srityse. VŠĮ steigėjų gali būti neribotas skaičius, jis yra nenustatytas.

IĮ – Individuali įmonė, tai dažniausiai būna įmonė, kuri priklauso vienam asmeniui (retais atvejais šeimai). Turint individualią įmonę jos savinkas atsako visu savo turtu, t.y. ne tik individualios įmonės kapitalu, bet ir savo asmeninėmis lėšomis, skolos bus išskaičiuotos iš jo finansų. Individualios įmonės steigimas trunka labai nedaug laiko.

AB – akcinė bendrovė, šios bendrovės akcijos platinamos viešai, akcijų biržose. Ši bendrovė veiklą vykdo kaip juridinis asmuo ir ji gali priklausyti vienam ar keliems juridiniams ar fiziniams asmenims.
Įmonės steigimas – klampus reikalas, bet informacijos internete galima rasti labai daug, tik reikia atsirinkti, kuri iš jos naudingiausia.www.finansusprendimai.lt padės Jums susikurti norimą įmonė už labai nedidelį mokestį. Daug naudingos informacijos apie įmonės steigimą galima rasti ir banko Swedbank internet svetainėje.