Įvairenybės,  Įvairios svetainės,  Paskolos,  Verslas / Ekonomika

Individualiai veiklai gali būti reikalingas ir greitas kreditas

greitas kreditasPradedantiems verslą neretai yra sunku apsispręsti kaip derėtų įregistruoti veiklą, tačiau reikia pabrėžti, kad Lietuvoje sąlygos kad ir nedidelių apimčių verslo steigimui yra gana nemenkos. Šiuo metu asmenys gali registruoti individualią veiklą, šitaip sutaupant begalę lėšų verslo įteisinimui. Toks pasirinkimas yra pigiausias ir lengviausias, nes pažyma norint užsiimti kažkokia veikla nieko nekainuoja. Tai liečia fizinius asmenis, kurie nori išbandyti kažkokią tai veiklą. Verslo pradžiai neretai prireikia ir tam tikrų lėšų, todėl individualios veiklos pasirinkimas gali būti netinkamas siekiant pritraukti investicijų. Investuotojai dažniausiai reikalauja, kad veikla būtų vykdoma įregistruojant juridinį asmenį. Tada gali teikti ieškoti ilgalaikės paskolos, kurią pačiam asmeniui ir tektų mokėti.

Kas liečia individualios veiklos vykdymą, reikėtų akcentuoti, kad tai lengviausias būdas vien todėl, kad veikla įregistruojama vos per vieną dieną. Tai reiškia, kad asmeniui užtenka pateikti specialią registracijos formą valstybinės mokesčių inspekcijos puslapyje ir viskas. Veikla yra įregistruojama ir pažymą VMI portale suformuojama vos per vieną darbo dieną. Taip pat reikia akcentuoti ir tai, kad pažymos gavimui niekur nereikia vykti. Paprasčiausiai toks verslo įteisinimas nereikalauja gaišti laiko, nes viskas gali būti atliekama internetu. Tiesiog jums reikia užsiregistruoti mokesčių inspekcijos sistemoje ir ten pateikti nurodytą formą.

Vykdant individualią veiklą, nereikia pamiršti, kad veiklos mokesčiai turi būti mokami nurodyta tvarka. Tai reiškia, kad jums reikės nuo gauto pelno sumokėti tam tikrus mokesčius, o šiuo atveju jie bus trys: sveikatos draudimas, socialinis draudimas ir pajamų mokestis. Šiuos tris mokesčius jūs galite mokėti kas metus, kas pusę metų ar dažniau jeigu kitaip nenurodo įstatymai. Jeigu asmuo tik verčiasi individualia veikla, tai jam privaloma sveikatos draudimą mokėti kiekvieną mėnesį. Šis mokestis yra skaičiuojamas pagal paprastą formulę – tai yra 9 procentai nuo minimalios mėnesinės algos, kuri neretai keičiasi.

Taip pat reikia žinoti, kad individualioje veikloje yra pildoma ir apskaita, o ji čia yra paprasčiausia. Tenka išrašinėti sąskaitas faktūras bei pildyti pajamų bei išlaidų apskaitos žurnalą. Kaip minėjome, tai gali būti paprasčiausias variantas bandant kažkuo užsiimti, bet norint gauti investicijų, gali tekti nusivilti – tada greitas kreditas ar kita paskola galbūt jums padės.