Automobiliai / Motociklai

Informacija apie automobili

Informacija apie automobilį

Kaip ir kiekvienas mūsų, turime savo gyvenimo istoriją, dabar madinga vadinti gyvenimo CV, taip ir kiekvienas automobilis turi savo gyvenimo aprašymą, gimimo liudijimą arba kitaip tariant – informacija apie automobili.

Informacija apie transporto priemones

Informacija apie automobili
Informacija apie automobili

Informacija apie automobilius ir kitas transporto priemones yra saugoma ir dažniausiai reikalinga tuomet, kai reikia išsiaiškinti ar automobilis nėra vogtas, ar nėra buvę autoįvykių ir pan. Būsimiems automobilių savininkams, norintiems įsigyti naujesnį automobilį, galima gauti informacija apie automobili pagal kebulo numeri ir sužinoti daugiau šio automobilio istorijos.

Kas yra tas vin kodas ?

Vin kodas yra transporto priemonės identifikacinis numeris (iš anglų kalbos – vehicle identification number). Žinant vin kodą, galima sužinoti visą informacija apie jusu automobili, motociklą, sunkvežimį ar netgi namelį ant ratų.

Kokią informaciją galima sužinoti, žinant vin numerį

Žinant transporto priemonės vin numerį, galima sužinoti labai svarbią informacija apie automobili. Visų pirma, ar automobilis nėra vogtas. Informacija apie automobili pagal vin yra labai naudinga susiruošusiems įsigyti naujus automobilius ne iš naujų automobilių salonų, o perkant juos iš vadinamųjų antrų rankų. Šiems pirkėjams taip pat gali būti pateikta informacija, ar perkamas automobilis neturėjo stambių avarijų, nes perkant automobilis gali būti suremontuotas ir plika akimi nepastebėsime trūkumų, kurie gali atsirasti įsigijus automobilį ir pradėjus jį eksploatuoti.

Skaitiklio rodmenys – tikri ar suklastoti?

Dar viena labai svarbi informacija apie automobili yra automobilio odometro parodymai. Dažnai prieš perkant automobilį, visi kalba apie tai, jog svarbu pažiūrėti automobilio ridos odometro parodymus ir jei automobilis yra viršijęs tam tikrą kilometrų skaičių, jo pirkti nepatariama. Šiuo metu ypatingai populiaru, prieš parduodant automobilį, atsukti ir sumažinti automobilio ridos parodymus, kad automobilis atrodytų šiek tiek ,,geresnis”. Žinodami automobilio vin kodą ir turėdami galimybę pasitikrinti informacija apie automobili pagal numeri, galite nesunkiai sužinoti, ar šis skaitiklis yra neatsuktas ir ar pardavėjas nesukčiauja.

Informacija apie automobilio naudojimą

Dažnai perkantys nenaujus automobilius išgirsta visokiausių istorijų. Pavyzdžiui, kad perkamą automobilį turėjo tik vienas pagyvenęs diedukas, kuris tik porą mėnesių į metus nuvažiuodavo iki savo sodybos, arba kita bobutė, kuri vairuodavo tik sekmadieniais ir tik į bažnyčią. Dabar tokias pasakas jau galima patikrinti ir sužinoti, kiek iš tikrųjų buvo savininkų ir kiek šis automobilis nuvažiavo kilometrų.

Autoavarijos ir kur šią informaciją gauti

Kartais, perkant automobilį, pastebime šiek tiek skirtingą vienų automobilio durelių spalvą, tuomet teiraujamės pardavėjo, ar jos nebuvo perdažytos. Norėdamas pasirodyti labai sąžiningu, pardavėjas atsako, kad durelės padažytos, nes buvo subraižytos medžių šakomis, važiuojant miško keliuku. Vėliau atitinkamai įmonei, teikiančiai informacija apie automobilius, pateikus ataskaitą, sužinome, kad automobilis buvo patekęs į didžiulę autoavariją ir dėl to galėjo būti keistos ir kitos automobilio dalys.

Informacija – puiki pagalba naujiems savininkams

Džiugu, kad informacija apie automobili jau galima pasitikrinti ir internete. Čia galima sužinoti ir apie Lietuvoje, ir apie užsienyje registruotus automobilius. Reikia žinoti automobilio valstybinį numerį ir registracijos pažymėjimo numerį arba vin kodą ir reikalinga informacija norinčiam sužinoti apie atitinkamą automobilį bus pateikta.