Kelionės / Turizmas,  Užsienyje

Informacijos apie keliones paieška

Sakoma, jog internete galima rasti beveik viską. Iš tiesų, informacijos yra labai daug, tačiau norint rasti tai, kas mums aktualu ir tikrai naudinga reikia mokėti ieškoti.

Anksčiau apie keliones žmonės informacijos ieškodavo agentūrose, klausinėdavo pažįstamų arba pasikliaudavo spaudos ar radijo reklamomis. Dabar laikai keičiasi ir beveik visi keliones planuojantys žmonės pirmiausiai informacijos ieško internete. Tai puikiai parodo ir vis mažėjančios kelionių, turizmo parodos.

Apie keliones šiuo metu daug rašo tiek internetiniai dienraščiai, tiek specializuoti kelionių portalai, tiek pačios kelionių agentūros aprašo ne tik keliones, bet ir pačią šalį, miestą, išvardina nemažai vertų dėmesio lankytinų objektų. Tačiau kyla klausimas, kuria kategorija rašančiųjų pasikliauti?

Kelionių agentūros dažniausiai turi nemažai patirties, girdėję įvairių atsiliepimų iš savo klientų. Tačiau nuomonė gali būti šališka, siekiant padidinti kelionių pardavimus. Mažiau šališka gali atrodyti žiniasklaidos nuomonė, bet dauguma straipsnių, ypač apie keliones, yra rašomi pagal užsakymą, skatinant skaitančiuosius rinktis būtent tą šalį, ypač, jei tai egzotiškesnės kelionės, kurias siūlo vos kelios agentūros. Turbūt mažiausiai šališka yra specializuotų kelionių svetainių pateikiama informacija, bet ir ja pasikliauti aklai nereikėtų. Dauguma tokio tipo svetainių yra sukurtos kelionių agentūrų užsakymu. Deja, garanto nesuteikia niekas, tačiau pastarosios kategorijos atstovai neretai papildo skurdžius kelionių aprašymus, kuriuos galima rasti kelionių agentūrų svetainėse.

Papildomai reikėtų panaršyti ir diskusijų forumuose. Juose daug diskutuojama apie keliones, pateikiama dažnai nešališki atsiliepimai, komentarai, tykantys pavojai ir kiti aktuali informacija.

Jei nežinote, kur norite keliauti informacijos ieškoti bus labai sunku. Pradėti reiktų nuo bendros informacijos apie keliones, pasidomėti, kokios kelionės šiuo metu siūlomos kelionių agentūrų, o kur galima keliauti ir be tarpininkų. Jei kelionės tikslas žinomas, pvz., Tailandas, reikėtų iš karto ieškoti informacijos apie Tailandą. Kadangi Tailandas yra egzotiška šalis, reiktų užmesti akį ir į diskusijų forumus, kuriuose begalė patarimų, kaip išvengti nesusipratimų, kokią kalbą reikia žinoti ir ką vežtis į kelionę.

Daug mažiau problemų ir paieškų reikia keliaujant netoli, pavyzdžiui, į Prancūziją. Tačiau vis tiek reiktų skirti bent nedidelę pasiruošimui skirto laiko dalį paieškoms internete.