Įvairenybės

Interjero dizainas

Kaip susikurti stilingus namus?

Interjero dizainas
Interjero dizainas

Ar kada nors susimąstėte, koks jūsų namų interjero dizainas? Dauguma lietuvių ne tik nesukuria individualaus namų stiliaus, tačiau net neįsivaizduoja, kas tai yra. Šiais laikais nebūtina samdyti namų interjero dizainerio, jog jis suformuotų vidaus erdves, nes tai padaryti galite patys. Internete labai daug patarimų, kurie padės jums apsispręsti, kokių veiksmų imtis. Jeigu sunku atrinkti naudingą informaciją, tuomet pasiieškokite knygynuose arba bibliotekose tam skirtų leidinių, kurie padės susipažinti su esminiais interjero komponavimo būdais ir spalvų derinimo principais.

Interjero stiliai

Interjero dizainas yra būdas susikurti vientisą ir harmoningą namų aplinką. Visgi, nors žmonės skirtingi, keli interjero stiliai yra patys populiariausi. Vienas iš jų – prancūziškas.

Provanso stiliaus namų interjeras yra labai populiarus visame pasaulyje. Tai jaukių, šeimyniškų žmonių stilius, kuris paverčia namus vieta, kur visuomet norisi sugrįžti. Prancūziškam stiliui sukurti reikia tik kelių dalykų – šviesių spalvų, atitinkamų baldų ir daug mielų detalių. Balta, gelsva, dramblio kaulo, vanilės ir grietinėlės spalva suteikia patalpoms erdvumo, šviesos ir švaros pojūtį. Senovinio stiliaus baldai su dekoratyviomis atramomis nukelia į Versalio rūmus, o interjero detales, kaip keramikinės plytelės, džiovintų gėlių puokštelės, statulėlės – suteikia žaismingumo ir išskirtinumo.

Kitas labai populiarius interjero stilius yra minimalizmas. Žymus posakis – mažiau yra daugiau – puikiai gali būti pritaikytas, formuojant namų erdves. Šis stilius tinka žmonėms, kurie nemėgsta apsikrauti nereikalingais daiktais ir namuose praleidžia nedaug laiko. Minimalistiniam stiliui būdinga balta, juoda, metalo spalva. Kambarių erdvėse naudojami tik reikalingiausi baldai, kurių fasadai lygūs ir išnykstantys visumoje. Minimalistinis dizainas nėra pigus, nepaisant, jog naudojama nedaug baldų. Tai išskirtiniai daiktai, kurių ne visuomet rasite eilinėse baldų parduotuvėse. Privalumai šio interjero tokie, jog jūsų niekuomet neerzins netvarka ir nešvara. Kambarius, kuriuose nedaug daiktų ir nėra dekoratyvinių detalių daug lengviau prižiūrėti ir valyti. Visgi, minimalistinis interjero dizainas nesuteikia namams jaukumo. Tai šalta erdvė, kurioje dominuoja racionalumas, o ne jausmingumas.

Specialistų patarimai

Dažnai lietuviai atsisako interjero dizainerio paslaugų, manydami, jog tai yra nebūtina. Deja, tik retas žmogus, pats kurdamas namų stilių sugeba gerai susitvarkyti su šia užduotimi, todėl tradicinės interjero idėjos namams nepadeda. Tipiniai butų ar namų interjerai yra neskoningi, neharmoningi ir nedarantys įspūdžio. Interjero dizaineriai nėra nenaudingi pinigų lupikautojai. Tai vienintelis žmogus, kuris tikrai išmano daug apie namų vidaus erdvių kūrimą.

Interjero dizaineris yra kvalifikuotas specialistas, kuris puikiai jaučia erdvę ir jos potencialą. Įsigilinęs į šeimininkų lūkesčius ir finansines galimybes, jis puikiai geba sukurti kelis interjero variantus, kurie galėtų tikti namams. Interjero idėjos yra viena, tačiau interjeras pagal individualius pageidavimus yra visai kas kita. Nesižavėkite gražiais paveiksliukais, nes jūsų namuose turi būti gera jums patiems.

Interjero dizainas kaina nėra labai brangi paslauga. Žinoma, daug priklauso, kokį dizainerį samdysitės ir kokio interjero norėsite, tačiau visuomet kaina yra derybų rezultatas. Kartais labiau apsimoka samdyti dizainerį iš kito miesto. Jeigu gyvenate sostinėje, tuomet nebūtų jokių problemų pasikviesti dirbti specialistą iš Kauno. Norėdami atrasti daugiau informacijos ir kontaktų, paieškokite internete pagal paiešką – interjero dizainas Kaunas.

Interjero dizainas yra nesunkiai sukuriamas, jeigu turite meninį polėkį arba sugebate išmokti naujus dalykus. Visgi, jeigu neturite laiko, noro ar galimybių tuo užsiimti, patikėkite savo namus interjero dizaineriams. Tai žmonės, kurie greitai jums patars, koks namų interjero dizainas tinkamas jums ir jūsų namams.