Kompiuteriai / internetas

Interneto parduotuvė – naujovė ar kasdienybė?

Internetas kasdien pasiūlo daugybę naujovių. Čia kasdien galima rasti ne tik naujausias pasaulio žinias, bet ir išbandyti visiškai naujas paslaugas. Dalis jų keičia ne tik mūsų laisvalaikį ar darbą, bet visą gyvenimo stilių. Viena iš šių greitai paplitusių naujovių – internetinės parduotuvės.

Verslo idėjų konkursų organizatoriai, konsultantai ir su interneto projektais dirbantys specialistai pripažįsta, kad prieš kelis metus idėja steigti internetinę parduotuvę buvo sutinkama kaip naujovė. Tuomet jau buvo susiformavusi pakankama internetu ir jo galimybėmis besinaudojančių žmonių masė, buvo paruoštos bankų atsiskaitymo internetu sistemos ir vis daugiau žmonių naudojosi užsienietiškomis interneto parduotuvėmis. Trumpai tariant – struktūra internetinėms parduotuvėms buvo paruošta, bet jų buvo tik kelios.

Šiandien situacija pasikeitė, interneto parduotuvės jau nebėra naujovė. Per pastaruosius metus buvo atidaryta daug internetinių parduotuvių, tarp kurių daugiausia buvo užsiimančių buitinės technikos prekyba. Būtent tokių prekių dažniausiai pageidauja interneto vartotojai. Taip pat šios internetinės parduotuvės baigia pasidalinti rinkos pyragą, o parduotuvių apyvartų augimas pasiekia naujas aukštumas, leidžiančias dar labiau plėsti savo veiklą. Taigi, naujiems žaidėjams įžengti į konkurencingą rinką darosi vis sunkiau. Įžengimas ir konkurencija reikalauja daug daugiau lėšų, nei prieš kelis metus.

Internetinės parduotuvės susilaukia klientų dėl paprastos priežasties – jos gali pasiūlyti geresnę kainą. Tikriausiai jau esate girdėję istorijų apie tai, kaip žmonės nueina į šalia namų esančius prekybos centrus, apžiūri ten esančias prekes, pasikalba su konsultantais, gal net išbando įrenginių veikimą, o tada grįžta namo ir suranda tą pačią prekę interneto parduotuvėj. Ten tiesiog yra mažesnė kaina. Labai dideli nominalūs skirtumai tarp kainų susidaro perkant buitinę techniką. Tai keli šimtai ar net tūkstantį litų siekiančios sumos.

Vis dėlto internetinės parduotuvės ne visada siūlo geresnes kainas. Vis aršesnė konkurencija neleidžia kainų laikyti per daug žemame lygyje. Nors interneto parduotuvė neturi mokėti už brangių patalpų nuomą strategiškai patogioje vietoje ar mokėti atlyginimų armijai konsultantų, daug atsieina rinkodara. Viskas, ką turi internetinė parduotuvė – tai vardas ir lankytojų srautas. Jų palaikymui reikia nuolat skirti lėšų ir reaguoti į konkurentų veiksmus. Be to, svetainės tobulinimai taip pat yra neišvengiama ir brangi virtualios parduotuvės išlaikymo dalis.