Kompiuteriai / internetas

Interneto svetainių kūrimas

Interneto svetainė yra  labai svarbi kompanijos įvaizdžio dalis. Ji mus supažindina su kompanijos veikla, leidžia geriau suprasti parduodamų prekių ar paslaugų specifiką, įvertinti kompanijos pasiekimus tam tikrose srityse.  Kokybiška interneto svetainė gali netgi paskatinti potencialų klientą pirkti pas Jus ir priešingai moraliai pasenusi ir pigi interneto svetainė gali pakenkti Jūsų reputacijai ir atbaidyti potencialų klientą.

Šiandien interneto svetainių rinka yra perpildyta – interneto svetaines kuria tiek paprasti studentai tiek ir rimtos web agentūros. Atitinkamai ir kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki keliasdešimties tūkstančių litų. Paprastai rimtas klientas ieško geriausio kainos ir kokybės santykio, tačiau kur yra ta riba kai yra per pigu arba per brangu ir kaip išsirinkti iš daugybės pasiūlymų?

Norint atsakyti į šį klausimą reiktų atkreipti dėmesį į kelis esminius dalykus:

  1. Pagrindiniai skirtumai tarp šabloninių ir unikalių interneto svetainių.
  2. Papildomi priedai prie interneto svetainės.

Per paskutinius kelis metus labai išpopuliarėjo šabloninės interneto svetainės – vadinamieji paruoštukai. Tai yra iš anksto sukurta interneto svetainė, kuri labai lengvai pritaikoma prie kompanijos poreikių. Šis sprendimas yra populiarus, kai reikia pigiai ir greitai – svetainė paleidžiama per kelias dienas, o jos kaina nesiekia 1000 Lt. Yra keli skirtingi paruoštukų servisai. Patys pigiausi siūlo susikurti interneto svetainę „nemokamai“. Nors interneto svetainė ir nieko nekainuoja, tačiau jos išlaikymo sąnaudos (serverio nuoma) bus gana didelės, o rinkoje bus daug identiškų interneto svetainių. Kiti paruoštukų servisai yra brangesni, tačiau už didesnę kainą siūlomos įvairios paruoštuko dizaino korekcijos, pavyzdžiui spalvų ir nuotraukų pakeitimas.

Ieškantiems daugiau išskirtinumo siūlomi individualūs sprendimai. Tai yra gerai apgalvotos ir prie kompanijos verslo specifikos pritaikytos interneto svetainės. Individualių interneto svetainių kūrimas apima šiuo etapus: projektavimas, dizaino kūrimas, programavimas, testavimas, palaikymas.

Projektavimo metu su užsakovu derinamas interneto svetainės prototipas arba struktūrinis pavidalas. Siekiama, kad interneto svetainės struktūra geriausiai atitiktų kompanijos klientų poreikius – viskas būtų suprantama ir intuityvu.

Dizainą kuria profesionalus dizaineris. Piešiama pagal visas dizaino taisykles ir firminio stiliaus spalvas. Paveikslėliai ir nuotraukos panaudotos dizaino kūrimo metu yra specialiai nupirktos ir naudojamos tik vieną kartą. Pateikiami keli skirtingi įdėjiniai dizaino eskizai iš kurių išsirenkamas vienas ir vėliau koreguojamas, kol gaunamas išbaigtas vaizdas.

Dizaino karpymas ir programavimas atliekamas pagal visuotiniai priimtus W3C standartus. Sukarpius dizainą, įdiegiama turinio valdymo sistema ir papildomos iš anksto apibrėžtos jos funkcijos, pavyzdžiui prekių katalogas, kontaktinės paklausimo formos, daugiakalbystė, nuotraukų galerija ir kt.

Testavimo metu darbų vykdytojas į svetainę sukelia pavyzdinę informaciją ir interneto svetainė pritaikoma skirtingos interneto naršyklėms, kad visos jos ją atvaizduotų vienodai. Taip pat tikrinamas programinis kodas, kad nebūtų klaidų ir visos kitos svetainės funkcijos.

Po testavimo svetainė perkeliama į kliento serverį, ir visos su ja susijusios autorinės teisės perduodamos klientui. Jei klientas pageidauja sudaroma sutartis dėl tolesnio svetainės palaikymo ir priežiūros. Paprastai interneto svetainėms taikomas tam tikras garantinis laikotarpis kurio metu interneto svetainės kūrėjas taiso savo paliktas programavimo klaidas. Šis laikotarpis gali svyruoti nuo 1 iki 6 mėn.

Šiandien neužtenka turėti tik gražią ir patogią interneto svetainę. Kad ji atsipirktų, ji turi būti randama per paieškos sistemas. Kadangi lietuvoje Google yra populiariausia paieškos sistema, kai kurios web agentūros siūlo pertvarkyti svetainę taip, kad pagal tam tikras raktines frazes ji atsidurtų Google paieškos top rezultatuose. Šis procesas vadinasi SEO optimizacija. Paprastai išskiriami trys seo optimizacijos etapai:

  1. Raktinių žodžių analizė, kurios metu kartu su klientu suderinamos raktinės frazės kurioms bus optimizuota interneto svetainė. Svarbu kad raktinės frazės kuo tiksliau atitiktų kompanijos parduodamų prekių ar teikiamų paslaugų specifiką ir būtų populiarios tarp ieškotojų.
  2. Vidinis optimizavimas, kurio metu interneto svetainė pertvarkoma taip kad atitiktų Google standartus. Pagrindinės raktinės frazės įtraukiamos į puslapių pavadinimus, puslapių www adresų juostas, antraštes, tekstą ir kt.
  3. Išorinis optimizavimas, kurio metu interneto svetainė išpopuliarinama visame internete. Svetainės www nuoroda užregistruojama nuorodų kataloguose, skelbimų portaluose, platinama facebook grupėse ir kt. Taip pat paruošiami ir straipsnių direktorijoje platinami kompanijos prekes ir paslaugas pristatantys straipsniai.

Pradiniai SEO darbai gali būti atlikti per kelias savaites, tačiau priklausomai nuo raktinių žodžių konkurencingumo pirmieji rezultatai pasirodo tik 1-2 mėnesių. Maksimalūs rezultatai gali būti pasiekti po 6-8 mėnesių.