Verslas / Ekonomika

Investavimas į saulės energetiką

Šiuo metu, kai bankų indėlių palūkanos yra sumenkusios, daugeliui kyla klausimas – kur būtų galima pinigus investuoti pelningiau?  Šiandien vidutinės terminuotų indėlių palūkanos bankuose yra mažesnės už infliaciją, kuri 2011 m. Lietuvoje viršijo 4 %.  Tikimasi, jog infliacijos augimas šiais metais kiek atlėgs, bet jos lygis išliks gerokai aukštesnis nei siūlomos indėlių palūkanos. Tad, tikrosios indėlių palūkanos yra neigiamos, kitaip tariant, pinigai, net ir laikomi indėliuose, praranda savo perkamąją galią. Investavimas į vietinėje rinkoje platinamus Vyriausybės vertybinius popierius (VVP, arba dar vadinamus obligacijomis)  yra pakankamai saugus  investavimo būdas, tačiau metinė VVP palūkanų norma taipogi nėra aukšta – vos 4,5%. Investavimas į akcijas gali būti pelningesnis, tačiau tuo pat metu  ir  rizikingesnis bei reikalaujantis gilių žinių bei patirties akcijų rinkose. Į pagalbą būtų galima pasitelkti investicijų valdymo fondus, tačiau jie paprastai taiko didelius administracinius mokesčius ir rizikos už patiriamus nuostolius neprisiima.

Šiuo metu Lietuvoje egzistuoja puiki alternatyva leidžianti  saugiai ir  pelningai investuoti  į saulės energetiką,  kuria domisi tiek privatūs investuotojai, tiek įmonės. Perspektyvas pelningam investavimui į saulės energetiką, o konkrečiai saulės jėgainių statybą atvėrė palankus atsinaujinančios energetikos įstatymas, kuris buvo priimtas ir pradėjo galioti nuo 2011 m. vidurio. Saulės moduliai gamina energiją, kurią superka AB „LESTO“, o vėliau ji perparduodama paprastiems vartotojams. Lietuvoje valstybė garantuoja saulės energijos elektros supirkimo kainas dvylikai metų. Priklausomai nuo užfiksuoto elektros supirkimo tarifo, jėgainės tipo ir įrengimo vietos, jėgainės savininko juridinės formos 30kW saulės jėgainės atsipirkimo terminas svyruoja tarp penkerių ir aštuonerių metų.

Dar vienas svarbus faktorius leidžiantis iki minimumo sumažinti riziką – tai patikimas elektrinės įrengimo ir priežiūros partneris. Labai svarbu, kad elektrinės saulės moduliai nepertraukiamai tarnautų bent 12, o dar geriau – 20-30 metų, o šitą gali užtikrinti tik kokybiškai pagaminta bei įrengta saulės jėgainė.  Solet saulės modulių tarnavimo laikas yra ne trumpesnis kaip 25 metai.

Investuotojai turėtų žinoti, kad gaminiui kokybės garantiją suteikia gaminio gamintojas, todėl pasirinkdami lietuviškus modulius ne tik paremtumėte lietuvišką prekę, bet ir įgautumėte labiau apčiuopiamą garantiją perkamai įrangai. Juk visada paprasčiau, pigiau ir greičiau išspręsti dėl prekės kokybės kilusius klausimus ar neaiškumus su vietiniu partneriu nei partneriu iš Tolimųjų Rytų ar Vokietijos.

Solet saules baterijos