Investavimas– tai veikla, kur galima investuoti savo turtą ar gauti naudos, arba nepasisekusias atvejais prarasti nemažai naudos.
Investicijos gali būti finansinės ir nefinancinės. Financinės investicijos daugiausiai yra vertybiniai popieriai. Vertybinių popierių yra daug rūšių: akcijos, grynieji pinigai, obligacijos, žaliavos ir kiti. Finansinės investicijos dažniausiai būna rinkos ekonomikoje, nes svarbiausia yra pelnas. Tačiau yra ir nemaža rizika. Istorijoje yra pasitaikę atvejų kai dėl finansinių investicijų kyla ekonominės krizės. Viena jų 1929-1933 metais Jungtinėse Amerikos valstijose prasidėjusi pasaulinė krizė, dra vadinama Didžioji depresija. Tuo metu akcijų vertė labai sumažėjo, daug žmonių buvo pasiėmę paskolas ir jų nepajėgė gražinti, atsirado daug bedarbių, bankrutavo bankai. Ir tai tik dėl investavimo. Tačiau investavimas turi ir pliusų – daugybė monių praturtėjo ir vis dar turtėja. Financinis investavimas turi pliusų ir minusų, tik reikia protingai rinktis kur finansuoti ir turėti atsarginį planą.
Kita investavimo rūšis yra nefinancinės investicijos. Tai investicijos investuojamos į materialų turtą. Tai gali būti investicijos į nekilnojamąjį turtą, žaliavas, kolekcines vertybes ir kita. Šiuo atveju tu negausi pelno. Bet taip pat gausi naudos. Pavyzdžiui, jei normaliai atremontuosi namą, tai apšildinsi ir taip toliau, tus sutaupysi pinigų už šildymą ir pats geriau jausies turėdamas gražesnį gyvenamąjį būstą. Gali įsigyti brangių paveikslų ir grožėtis jais, o kai jų vertė pakils – juos parduoti. Tokiu atveju tu past būsi ištyrinėjęs garsų paveikslą ir galėsi pasigirti jį turėjęs bei gausi šiek tiek pelno. Tiek finansinis, tiek nefinansinis investavimas yra gerai, tik reikia nesuklysti ir pasirinkti geriausią investavimo būdą.
Kai nusprendi kažkur investuoti, turi labai gerai apsvarstyti tai ir aišku išsirinkti kaip. Insvesticijos yra skirstomos į aktyvias ir pasyvias. Aktyviai investuoti labiaus apsimoka, kai investuoji didelį turtą. Tu taip ne tik gausi pelno, bet ir pats turėsi teisę kontroliuoti, kaip bus valdomos investicijos ir įmonė, į kurią investavai. Kai investuoji pasyviai, tu nedalyvauji įmonės valdyme.
Investavimu naudojasi nemažai žmonių, jiems gali padėti investicijų brokeris, kuris patars kur ir kiek investuoti.