Verslas / Ekonomika

Investicinis auksas ir jo privalumai

Auksas – tai visais istorijos laikotarpiais ir skirtingose pasaulio vietose sėkmingai naudota priemonė, padedanti išsaugoti sukauptus resursus bei kai kuriais atvejais netgi išgyventi – pavyzdžiui, politinių neramumų, karų metu.

Pasak ekspertų, žmonės, pasiryžtantys investuoti į auksą, turėtų „tilpti“ į 2-25% ribas. Vis dėlto, svarbu pastebėti, jog neturint pastovių pajamų ir nuolatinės darbo vietos, nevertėtų susižavėti, nes investicinis auksas nėra trumpalaikė investicija. Norint pasiekti finansinę naudą, reikėtų įsipareigoti bent 3-7 metų laikotarpiui ir nepirkti aukso luitų iš pasiskolintų pinigų bei turint spekuliacinių tikslų.

Aukso kaina rinkoje nuolat svyruoja ir tai priklauso nuo skirtingų veiksnių. Taip pat, šiandien tokios investicijos yra prieinamos kone kiekvienam, nors anksčiau buvo išskirtinai pasiturinčiųjų privilegija. Šiomis dienomis užsukus pas patikimą pardavėją, investicinis auksas bus parduotas kiekvienam, net ir turinčias vidutines pajamas, asmeniui ar įmonei. Mažiausias galimas įsigyti kiekis – 1 gramas, o didžiausias – 1 kilogramas.

Aukso luitaiŠiandien Lietuvoje veikia ne viena visame pasaulyje pripažįstama aukso platinimo bendrovė, tad tereikia išsirinkti norimą pardavėją. Šiuo atveju verta pastebėti, jog prieš 5 metus itin padidėjo asmenų, siekiančių parduoti klastotes, skaičius. Tai buvo sąlygota tuo metu itin pakilusios aukso kainos. Pardavėjo patikimumą garantuoja dokumentų ir sertifikatų turėjimas, gebėjimas įrodyti aukso luitų autentiškumą.

Specialistai, užsiimantys aukso platinimu Lietuvoje, siūlo įsigytus aukso luitus (ypač, jeigu jie didesni) laikyti bankuose esančiuose seifuose. Tai yra saugiausias variantas, nors, žinoma, reikės skirti pinigų ir paties seifo išlaikymui. Apsisprendus aukso luitus laikyti namuose, taip pat rekomenduojama įsigyti nuosavą seifą, kuris apsaugotų nuo galio apiplėšimo ar nelaimės namuose (pvz, gaisro).

Esant rimtam apsisprendimui investuoti į auksą, reikia apsišarvuoti kantrybe ir stebėti procesą bent 3-5 metus, o paprastai 7-10 metų. Tačiau tikėtina, jog pastangos atsipirks. Nepaisant to, kad aukso kaina nuolat svyruoja, jo vertė išlieka aukšta skirtingais laikotarpiais. Jis buvo ir išlieka reikšmingiausiu investiciniu tauriuoju metalu, turinčiu įtaką ne tik individų ar šeimų gyvenimuose, bet ir tautų, valstybių, o šiandien didžiųjų korporacijų sėkmėje ir netgi išlikime. Jeigu investicinis auksas vertinamas atsakingai, finansinė nauda gali būti iš tiesų nemenka.