Visuomenė

Ir vėl pasaulio pabaiga

2012 tai metai, kurie daugeliui žmonių asocijuojasi su pasaulio pabaiga. Kino filmų kūrėjai, knygų autoriai ir daugelis kitų kūrybiškų žmonių gerai padirbėjo, kad net ir didžiausi skeptikai bent minutę patikėtų, jog pasaulio pabaiga gali iš tiesų nutikti. Tiesa, tai nepirmas kartas, kai įvairūs kalendoriai rodo, kad artėja pabaiga.

Mėnesiai iki pirmojo tūkstantmečio pabaigos buvo siaubingi. 999 metais piligrimai ir riteriai keliavo į Jeruzalę pasitikti apokalipsės ir išpirkti visas savo ir žmonijos nuodėmes. Daugybė patikėjusių jokio pagrindo neturinčiomis pasakomis pardavė visą savo turtą ir ryžosi šiai kelionei. Daug jų mirė pakeliui, o pasiekę savo tikslą riteriai ir vienuoliai liko be jokio turto.

William Miller, kunigas ir gerai žinomas Biblijos tyrinėtojas, buvo nustatęs, kad apokalipsė turi įvykti tarp 1843 metų kovo 21 ir 1844 kovo 21 dienos. 1822 metais jis pirmą kartą paskelbė savo skaičiavimus. Seni kalendoriai ir Biblijoje minimi faktai padėjo jam atlikti skaičiavimus. Visi jo argumentai atrodė pakankamai logiški daugeliui žmonių ir jo pranašystėmis buvo tikima. Tiesa, per visus metus nenutiko nieko, ką būtų galima pavadinti pasaulio pabaiga. Vėliau jo pasėkėjas paskelbė, kad pasaulio pabaiga turi nutikti 1844 metų spalį. Vėliau šis laikotarpis spaudos buvo garsiai vadinamas „didžiuoju nusivylimu“.

Kas ypatingo gali nutikti 1982 metų kovo 10 dieną? Tądien visos Saulės sistemos planetos buvo mažiausiu atstumu viena nuo kitos. Spauda paleido antį, kad taip arti žemės esantis Merkurijus gali sukelti milžiniškus gamtos kataklizmus.

Ir, žinoma, kad visi prisimenate 2000 metų sausio pirmąją dieną. Netikslumas programiniame kode turėjo sukelti visų elektroninių sistemų gedimą. Metai kode buvo žymimi tik dviem skaičiais. Taigi po 1999, kurie buvo žymimi „99“, turėjo būti „00“ metai. Būtent šis nežinia išgalvotas ar kažkokį pagrindą turintis faktas buvo viso tikėjimo 2000 – ųjų metų pasaulio pabaiga pagrindas.

Taip pat pasaulio pabaigą kalendoriai žadėjo 2006 metų birželio 6 dieną. Užrašius šią datą sutrumpintu skaitmeninių būdų gaunasi „06-06-06“. Kaip žinote, trys šešetai nieko gero nežada, o tai pakankamas pagrindas žadėti pasaulio pabaigą.

Taigi, ar išgyvensime Majų kalendoriaus pabaigą 2012 metų pabaigoje ir tęsime šaunią tradiciją išgyventi pasaulio pabaigas?

kalendoriai