Įvairenybės

Išmanioji virtuvė

Prieš 15 metų kompiuteris buvo prabangos prekė. Prieš 10 metų jį buvo galima rasti tik ant darbo stalo. Šiandien galingą įrenginį galime turėti kiekvienas savo kišenėje. Greitai kompiuterių komponentai ir galimybės pasieks ir kitus mūsų namų įrenginius ir pavers juos daug funkcionalesniais. Šiame straipsnyje papasakosime apie kelis išmanius prietaisus, kurie atsiras mūsų virtuvėje.

Išmanusis šaldytuvas. Jei šiandien šaldytuvas jums reiškia tik didelę šaltą ir baltą dėžę, būkite pasiruošę artimoje ateityje pakeisti savo požiūrį. Kompiuterių revoliucija suteikia galimybes kiekviename mūsų namų apyvokos prietaise įtaisyti kompiuterį. Ateityje ir jūsų šaldytuvas turės įmontuotą kompiuterį, kuris padės planuoti mitybą, sudarys pirkinių sąrašą ar neleis jums atidaryti šaldytuvo durelių vėlai vakare, kai jūs pats nusprendėte, kad mėgautis paskutiniu pyrago gabalėliu nedera.

Jau šiandien yra sukurti šaldytuvai, kurie patys užsako maistą į jūsų namus iš prekybos centrų. Telieka sulaukti dienos, kai ši sistema bus pakankamai išvystyta, kad ja galėtume naudotis kiekvienuose namuose.

Automatiškai šiukšles rūšiuojanti šiukšliadėžė. Šiandien šiukšles rūšiuojantys žmonės atrodo yra tikrai atkaklūs. Jie turi po kelias šiukšlių dėžes, į kurias krauna skirtingas medžiagas: plastiką, stiklą ir popierių. Ateityje to daryti nereikės. Spintos viduje bus šiukšliadėžė, kuri kiekvieną jūsų įdėtą daiktą pati surūšiuos ir išrinks, jį perdirbs vietoje arba pati jį paskirstys. Įrenginiai, kaip ši naujoviška šiukšliadėžė padės sustabdyti sparčiai augantį šiukšlynų plėtimąsi prie didžiųjų miestų.

Transformuojami baldai. Ateities miestuose vis didesnė problema bus gyvenamojo ploto trūkumas. Taigi, žmonės turės glaustis vis mažesniuose būstuose, kuriuose ir virtuvės bus daug mažesnės. Virtuvės baldai turės būti pritaikyti šiems neišvengiamiems pokyčiams. Absoliuti dauguma ateities baldų tiek virtuvėje, tiek kitose kambariuose bus transformuojami, kad juos suskleidus būtų galima sukurti, kuo daugiau laisvo ploto.

Kompaktiška virtuvės įranga. Tikriausiai kiekvienam virtuvės įranga asocijuojasi su dideliais, sunkiais prietaisais, kurie eikvoja daug elektros energijos ir yra spintos dydžio. Šiandien daugelis virtuvės įrangos gamintojų stengiasi gaminti vis taupesnius virtuvės įrenginius. Jie naudoja daug mažiau energijos, nei prieš 20 metų gaminti jų proseneliai. Po dar 10 ar 20 metų ši įranga bus ir mažesnė. Vietoj viryklės turėsite mažą puodo pagrindo dydžio padėklą, o vietoj virdulio galėsime naudoti specialų kranelį, kuris iš karto sušildo vandenį. Juos jau galima įsigyti.

Nemaloniausia, kai po skanių pietų reikia išplauti krūvą indų, nuvalyti stalą ir sutvarkyti visą po pietų susidariusią netvarką. Jau šiandien galima įsigyti robotų – dulkių siurblių, kurie automatiškai susiurbia ir išvalo visus ant grindų susikaupusius nešvarumus. Lygiai taip pat ateityje į mūsų namus atkeliaus ir savaime nusivalantys stalai ar savaime išsiplaunančios lėkštės bei kiti virtuvės baldai.

Galbūt ateityje šviežių daržovių galėsite užsiauginti savo namuose. Jau kuriamos technologijos, kurios leis dirbtinėmis sąlygomis sukurti augalams labai palankias sąlygas augimui. Taigi, savo balkono erdvę ir palubes bus galima papuošti mažais šiltnamiais, kuriuose augs jūsų pačių sėtos ir augintos daržovės. Tikėtina, kad jų auginimo procesus bus galima paspartinti taip, kad per kelias savaites ar mėnesius turėtume savo derlių.

Taigi, pasikeitimai jau ne už kalnų. Programinės įrangos gigantai Microsoft jau šiandien turi atskirą padalinį, kurio paskirtis – kurti ir diegti naujausias išmaniųjų namų technologijas. Sklando gandai, kad jau artimiausiais metais dienos šviesą išvys šio padalinio darbų pavyzdžiai. Galbūt jie pasieks ir parduotuves.

Ateities  virtuvė?