Kultūra/Menas,  Pirkiniai / Paslaugos,  Renginių Organizavimas,  Verslas / Ekonomika

Koks parodų stendas jums tinkamiausias?

Komercinių parodų stendai būna įvairūs, jų dydis svyruoja nuo prisistatymo baro iki sudėtingo architektūrinio objekto. Kiekviena ekspozicija, kuriama siekiant padidinti jos poveikį, atsižvelgiant į skirtingas parodų erdves, reikalauja skirtingų projektavimo metodų.

Kokio dydžio stendas yra jums tinkamiausias?

Daugelis bendrovių naudoja kelių dydžių stendus – salas vienose parodose, linijinius stendus – kitose (dažnai regioninėse mažesnėse parodose). Pasirinkus mobilią įrangą, galima sukurti vieną didelį stendą, lengvai pritaikomą mažesnėms erdvėms. Tokiu būdu ne tik sutaupoma lėšų, tačiau visuose renginiuose išlaikomas nuoseklus įmonės įvaizdis. Pavyzdžiui, trijų dalių „Stiefel“ stendas gali būti skirtingai surenkamas įvairiose parodose ir konferencijose.

 1. Variantas. Vidurinė sienelė su ekranu ir info-stalas – pats mažiausias dvimatis stendas, tinka produkto pristatymui nedidelėje konferencijoje.
 2. Variantas. Kraštinė sienelė (galima prijungti vidurinę sienelę su ekranu) ir info-stalas – tinka vidutinio dydžio renginiui. Tokiu būdu įmonė pristato tik dalį produktų, išryškina vieną liniją ir skiria daugiau dėmesio vienai temai.
 3. Variantas. Dvi kraštinės sienelės, vidurinė sienelė su ekranu ir info-stalas – tinka didelėms parodoms, kur pristatomi visi produktai.

Foto:  3 dalių „Stiefel“ stendas. Plačiau>>>

Tai dar ne viskas. Trijų dalių stendas turi dvi galimas projekcijas: linijinę ir kampinę.

 

Jeigu parodų salėje geresnė reklamai vieta – kampe, geriau rinktis dviejų atvirų sienų kampinio stendo planą (pvz. 1 planas). Pasirinkus vienos atviros sienos linijinę stendo vietą, tas pats stendas pastatomas pagal 2 plano variantą.

Tačiau yra kitas būdas taupyti. Pradėti nuo mažiausio stendo ir palaipsniui, didėjant poreikiui – didinti jo apimtis, pridedant papildomų sienų ir reikalingų priedų. Pirmoji investicija – kokybiškai, bet nedideliai stendo daliai yra nebrangi. 

Mažas – vieno info-stalo stendas

Stalelio stendai paprastai naudojami konferencijose, prekių ir paslaugų pristatymuose ir parodose, kuriose minimaliu standartu ribojamas stendo dydis. Tačiau ir mažame stende vis tiek galima surasti būdą, kaip sukurti didesnio poveikio efektą.
Mažo stendo privalumas – visas reklamos plotas yra arti (akių lygyje). Tokiame stende prekę ar paslaugą yra lengva pamatyti iš pirmo žvilgsnio. Nedidelis stendas yra dvimatis objektas, pavyzdžiui – plakatas ant stovo ir prisistatymo baras.
Tiems, kurie numato ateityje didinti savo parodų erdvę – geriau pradėti nuo minimalaus ISOframe stendo, nes jį galima plėsti, aukštinti ar formuoti salą.

Vidutinis stendas nuo 9 metrų parodų plotui

Foto: „Deeper” stendas. Plačiau>>>
Daugiau nei pusė visų parodų ekspozicijų, paprastai, yra vidutinio dydžio.
Standartinis 9 m² stendas suteikia pakankamai erdvės įmonės reklamai ir vietos priimti parodos lankytojus. Surenkami erdviniai stendai  su įtaigia grafika leidžia pilnai panaudoti net ir ribotą erdvę. Lenkti Pop-up stiliaus ar naujausi ISOframe stendai gerai tinka ribotoms erdvėms. Lenkta ar įgaubta forma koncentruoja dėmesį garsu į stendo centrą, todėl triukšmingoje salėje jame lengviau būti išklausytam.
Dėmesio! Nors, stendo dydis suteikia pakankamai vietos padėti brošiūrų stovus, jie taip pat gali sukurti  barjerą tarp jūsų ir kliento. Todėl geriau sienelėje rodyti savo produktų mėginius, pateikti brošiūras. Jei tai ISOframe stendas, jame galima laikyti savo reklaminius spaudinius specialiose lentelėse, o sienelėje įrengti sandėlį.

Surenkamų ISOframe sienelių galimybės – neribotos.

Lengvai surenkamas mobilias sistemas galima ištiesinti  arba sulenkti pritaikant kiekvienos parodos erdvei.

Didelis stendas nuo 18 metrų parodų plotui

Foto: stendas ICECO. Plačiau>>>
Didesniuose nei 18 m² stenduose atsiranda naujų dizaino galimybių. Dvidešimt metrų reiškia, kad turite du kartus daugiau laiko pagauti praeinančių lankytojų žvilgsnius. Galima naudoti grafinį stendą padalintą į skirtingas dalis:
 1. vienoje dalyje sukelti mažesnius vaizdus, kuriuose išsamiai rodyti produktus, prekes, paslaugas;
 2. kitoje stendo dalyje – ženklo reklamą.
Dvidešimt metrų stendo erdvei galima pasiūlyti didesnes trimačio dizaino galimybes. Atsiranda pakankamai vietos pateikti savo ženklą, matomą iš didesnio atstumo, tai suteikia daugiau laiko reklamai. Be to, į tokį stendą galima įkelti 3 – 4 m aukščio bokštą.

Stendas sala

Jei visi nedideli linijiniai stendai atitinka dvimatį dizainą, tai salų ekspozicijos yra tikri trimačiai rinkodaros statiniai.
 Stende saloje yra galimybė sukurti tokią darbo aplinką kuri užtikrina ir darbuotojų ir dalyvių kokybišką bendravimą. Tokiame stende galima turėti atskiras veiklos zonas, siekiant pademonstruoti paslaugą, pristatyti produktą ir dalinti reklamines dovanas ir kita. Galima kurti grafinius sprendimus, kurie matomi iš visų pusių ant bokštų, jungiančių sijų ir erdvėje kabinti ženklų iškabas. Visa tai gali būti sujungta į vieną, įspūdingą visumą.
Yra vienas kitas salos privalumas:
 • daugiau priėjimo vietų,
 • daugiau pristatymų, produkto demonstracinių zonų
 • daugiau darbo vietų su kompiuterių monitoriais.

Kaip sutelkti lankytojų dėmesį į savo stendą?

 • Ar jūsų organizacijos logotipas yra aukščiausiame taške, koks yra įmanomas parodų salėje?
 • Ar jūsų stendo grafinis dizainas lengvai perskaitomas 10-20 metrų atstumu?
 • Ar lengvai atpažįstama stendo tema?
 • Ar jūsų stalų vieta ir aukštis atitinka planuojamos veiklos vietas?
 • Ar vaizdo ekranai (monitoriai) pakankamo dydžio ir tinkamame aukštyje?
 • Ar numatytas demonstravimo plotas?
 • Ar pakankamas parodos apšvietimas?
 • Ar yra pakankamai saugojimui skirtos vietos, kad eksponatais neužstatyti parodos stendo?
 • Ar patrauklios stendo spalvos? Ar jų deriniai kelia malonus pojūčius? Ar grafinis dizainas įsimintinas?

Kas lemia vietos parinkimą?

 • Įėjimai / Išėjimai
 • Pagrindiniai srautų takai
 • Restoranai, telefonai, tualetai, vandens fontanai
 • Registracijos vieta
 • Krovinių durys, liftai, eskalatoriai
 • Konferencijų vietos
 • Langai, kolonos
 • Parodos vestibiuliai, vadovo kabinetas

Vieno stendo 4 variacijos

Nėra tokio stendo, vienintelio dydžio ir stiliaus, kuris tiktų visiems. Pirmiausia padėsime jums išsirinkti įrangos tipą, o pagal individualius poreikius suprojektuosime funkciniu požiūriu atitinkantį Jūsų lūkesčius stendą ir tada tikrai pasieksite norimų rezultatų.

12 m² ploto stendo projektai iš lanksčios ISOframe sistemos:

Vieno stendo – 4 projektai (4 x 3 metrų  parodos plotui).

Viena lanksti sienelė turi daug galimybių.

Visi projektai parengti iš 10 segmentų ISOframe sienelės su 1 prisistatymų baru.

Lanksti sienelė lengvai keičiasi pagal sumanymą, ji vingiuoja, įvairiai dalindama stendo planą, gali prisitaikyti prie bet kokios erdvės, sukurti kiekvieną kartą kitokį vaizdą; lenktą, tiesų, kampuotą arba užapvalintą.

Suprojektuoti tokį stendą, kuris atitiktų Jūsų poreikius!