Automobiliai / Motociklai,  Įvairenybės

Išsiruošėte į ilgą kelionę automobiliu?

Ilga kelionė yra išbandymas kiekvienam, net ir naujam automobiliui. Net ir iš pirmo žvilgsnio maži gedimai gali sukelti sunkumus, kurie sugadins nuotaiką jums, automobilio vairuotojui ir visiems keleiviams. Taigi, prieš ruošiantis į ilgą kelionę būtina pasirūpinti, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas. Užtikrinti saugią kelionę galima tiesiog atlikus kelis paprastus darbus.

Nepamirškite automobilio vartotojo instrukcijos. Tai gali būti puikus pagalbininkas ilgoje kelionėje, nes šioje knygelėje galite rasti atsakymus į visus dažniausiai apie automobilį iškylančius klausimus. Taip pat jame rašoma, kur galima rasti įvairias paprastam vartotojui nežinomas ir retai naudojamas rankenėles ar mygtukus ar tiesiog, kaip teisingai pakeisti ratą.

Dauguma variklio bėdų kyla dėl per reto tepalų pakeitimo. Taigi, prieš kelionę būtina pasirūpinti, kad turėtumėte tepalo atsargų ir iš karto įsipiltumėte reikiamą kiekį.

Prieš ilgą kelionę reikia atlikti variklio diagnostiką. Diagnostika nėra brangi ir ją gali atlikti kiekvienas šiuolaikiškas automobilių servisas.

Taip pat pasirūpinkite, kad patyręs mechanikas įdėmiai pažiūrėtų į jūsų variklį. Kompiuterinė diagnostika gali išaiškinti ne visas problemas. Kai kurie savo srities žinovai gali užbėgti gedimui už akių vien pasiklausę, kaip dirba jūsų mašinos variklis ir pasižiūrėję į vaizdą po variklio dangčiu.

Taip pat būtina pasirūpinti gera bėgių perjungimo sistemos būkle. Tai yra retai gendanti automobilio dalis, tačiau jos remontas gali atsieiti labai brangiai. Svečiose šalyse gali būti sunku atrasti auto servisą, kuris turės tinkamų detalių ir galės remonto darbus atlikti pakankamai greitai.

Sunku nustatyti automobilio akumuliatoriaus būklę. Taigi, kai išsiruošiate į ilgą kelionę pravartu turėti atsarginį akumuliatorių ar bent specialius laidus, liaudiškai vadinamus „krokodilais“. Jie pagelbės jei viduryje kelionės iškils bėdų su šia automobilio detale. Tai dažniausiai nutinka šaltuoju metų laiku.
Kompiuterinė diagnostika

Pasirūpinkite, kad turėtumėte trosą. Jį panaudosite, jei jūsų automobilio bus neįmanoma sutaisyti kelyje. Tuomet paskambinę draugams galėsite paprašyti jus patempti iki artimiausios automobilių taisyklos. Kitu atveju galite sumokėti solidžią sumelę greitąją pagalbą siūlančioms įmonėms, kurios padarys lygiai tą patį.