Įvairenybės,  Visuomenė

Įžymybių balti dantys

Dantų balinimas kapomis ar kitomis priemonėmis nebėra naujas dalykas. Ši procedūra yra taikoma pora amžių. Dažniausiai ja naudojasi turtingesnieji žmonės. Lyginant su praeityje naudotomis priemonėmis: šlapimu, natrio rūgštimi, pelenais, dabartiniai metodai yra gerokai ištobulėję ir efektyvesni. Taigi ir patrauklesni didesnei žmonių grupei. Visgi ne tobulėjantys balinimo metodai priverčia žmones siekti spindinčios baltos šypsenos…

Štai Holivudo įžymybėms dantų balinimas yra jų profesijos, pasiruošimo darbui dalis. Nors dabar bulvariniuose laikraščiuose dažnai galima perskaityti, kaip kokia garsenybė darėsi plastinę operaciją, kur kas dažniau paparaciai aktorius ar dainininkus pagauna išeinančius iš odontologijos klinikų. O garsenybėms, norinčioms išvengti viešumo, dantų balinimas kapomis namuose yra tinkamas sprendimas. Tiesa, po tokių procedūrų aktoriai ryžtasi kapas netgi parduoti, beje, už įspūdingas sumas.

Žinoma, turtingi ir įžymus aktoriai ar dainininkai visada renkasi brangiausius ir labiausiai ištobulintus balinimo būdus, kurie atneša gana greitą rezultatą. Aukštosiomis technologijoms paremtuose procesuose naudojami netgi specialūs lazeriai. Tokios procedūros pagalba dantis galima išbalinti vos vieno apsilankymo metu, kai dantų balinimas kapomis užtrunka daugiau nei vieną mėnesį. Kas be ko, balinimas lazeriu labai brangus ir ne kiekvienam prieinamas malonumas.

Perskaičius tokias naujienas paprasti žmonės nori sekti savo dievaičiais, būti panašūs į juos. Na, niekas negali skųstis dėl tokių tendencijų. Štai farmacininkai gaminantys priemones dantų balinimui turbūt itin džiaugiasi. Šiuo metu apsilankius odontologo kabinete pacientams bus pasiūlytas ne vienas balinimo būdas. Amerikos vaistinėse jau galima įsigyti specialių baltų dantų dažų ar dantų balinimo rinkinių. Paprastose parduotuvėse nesunku surasti kelias dešimtis balinančių dantų pastų. Vis dėlto reikėtų suprasti, kad odontologijos kabinetuose siūlomos paslaugos nors ir bus brangesnės atpirks kiekvieno lūkesčius.

Taigi, kodėl įžymybėms reikalingas dantų balinimas? Į šį klausimą labai nesunku atsakyti. Dauguma jų dėl didelio streso rūko, geria kavą ar kitus tonizuojančius gėrimus, turinčius įvairių dažiklių, kurie kenkia ir tamsina dantis. Be to, šių gelsvėjimas yra natūralus procesas, kuris nutinka visiems žmonėms. Dėl nuolatinio rodymosi ekrane ir iškeltų mados standartų, dantų balinimas ir tapo toks populiarius tarpe žmonių, pasirodančių žydruosiuose ekranuose.

Visgi, tai jog garsūs žmonės balina dantis turi ir neigiamos įtakos. Gana dažnas atvejis, kad siekdami šviesesnių dantų žmonės tiesiog persistengia. Visi odontologai sutinka, kad per balta šypsena turi neigiamą įspūdį. Ryškiai balti dantys tampa dominuojančiu veido bruožu ir nuolatos atkreipia dėmesį, atrodo nenatūraliai. Specialistai sutinka, kad dantų baltumas turi būti toks pat kaip akies obuolio spalva. Deja, daugumai tokie patarimai būna per „tamsūs“.

Be to, dantų balinimas kapomis ar kitais metodais susilpnina emalį, ko pasėkoje dantys tampa jautresni ir yra jaučiamas skausmas geriant šiltus ar šaltus gėrimus. Ne vienas garsus žmogus turi tokią bėdą. Taigi, pakartotini balinimai gali turėti neigiamą įtaką, ko pasėkoje odontologams dažnai tenka taikyti ir rimtesnes priemones pradėjus dantims gesti. Dažnam pacientui, nuolatos balinančiam dantis, tenka naudoti ir tokias paslaugas kaip estetinį plombavimą ar net protezavimą.

Taigi norėdami turėti gražią šypseną nepersistenkite. Ne visada yra protinga sekti kitų žmonių pavyzdžiu. Geriau vadovaukitės savo galva ir specialistų patarimais. Reikėtų nepersistengti ir naudojant įvairias naujoves skirtas dantų balinimui. Šios gali ne tik, kad nepadėti, bet ir pakenkti dantims.

Balinimas kapomis