Žemės ūkis yra ne tik apie augalus, žemes ar karves. Tai apie žmones ir apie Europos kultūros paveldą. Ir visų pirma, tai apie ES projektus. Verslininkai ir europiečiai aprūpina gyventojus maistu. Lietuvos ūkininkų atstovai dirbo šioje srityje, kovojo, kad ūkiai taptų ekologiškesni ir užtikrintų teisingesnį konkurencingumą tarp senų ir naujų ūkių.
Parama jauniesiems ūkininkams 2014 -2020 metų laikotarpiu stipriai paveiks šalies ekonomiką ir suteiks labai daug galimybių jauniems šalies gyventojams ir ūkininkams. Europos kongresas skatina pasinaudoti ES parama jauniesiems ūkininkams. Ji vaidina labai svarbų vaidmenį kuriant darbo vietas kaimuose. Lietuvoje jaunieji ūkininkai turi labai daug naujų inovatyvių idėjų ir randa įvairiausių būtų, kaip padidinti savo pajamas.
Žemės ūkis turi stiprų verslumo aspektą ir todėl ES parama jauniems ūkiams įrodo tai. Europa sako, kad jaunuosius žmones reikia skatinti ir motyvuoti dirbti žemės ūkio versle, steigti novatoriškus sprendimus dėl savo individualios ateities.
Lietuvoje nemažai jaunuolių meta turimus darbus ir pradeda ūkininkauti pasinaudodami ES parama „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“. Įkurdami naują ūkį, jaunieji ūkininkai taip pat įsipareigoja laikytis tam tikrtų priežiūros rodiklių. Visi rodikliai per kelis turi būti įgyvendinami taip kaip buvo suplanuota verslo plane. Dažniausiai ūkininkai greitai pakelia ūkio rodiklius, nes tai nėra sudėtinga turint ES paramos lėšų.
ES parama skirta žemės ūkiui, tačiau remia labiau jaunus ūkius. Jaunajam ūkininkui dažniausiai pinigų reikia naujos technikos įsigijimui ir tai būna – traktorius, plūgas, šienapjovė, frontalinis krautuvas. Europos sąjungos parama suteikia galimybę pradėti ūkio verslą neturint savų lėšų.
Taigi ES parama jauniems ūkiams turi labai daug privalumų kaimo žmonėms, kurie šiuo metu sunkiai sudurią galą su galu. Jie gali pasinaudoti parama ir atgaivinti savo ūkį.
Taip pat šia parama ūkiams skatinama įkurti ir naujų darbo vietų, nes ūkininkams dažnai tenka samdytis darbuotojų mėšlo metimui, gyvulių girdymui, karvių melžimui. Kuo daugiau darbo vietų bus sukurta kaimuose, tuo bus geresnė Lietuvos ūkio ekonomika ir ateitis.