Kalba eina apie maistą. Ir apie maistą su prieskoniais. Aštrus maistas – pietiečių išmislas, tačiau gana sėkmingai įsitvirtinęs ir kai kurių lietuvių virtuvėje. Populiaru darosi ir patiems užsiauginti įvairių prieskonių, pradedant gana įprastomis paprikomis, baigiant ekstremaliai aštriais pipirais, kurių vienam patiekalui pakanka vos vieno kito gramo. Ir tas pipirų auginimas – tikrai paprastas procesas, nereikalaujantis nei daug kažkokių žinių, nei įrangos, ir netgi vietos.
Tiek paprikos, tiek įvairūs aštresni pipirai sėkmingai gali būti auginami tiesiog vazone ant palangės. Kad ir toj pačioj virtuvėje – norite pagardinti patiekalą, nusiskinate savo auginamą pipirą čia pat po ranka ir štai jau ruošiate jį pagal kokį nors receptą. Dauguma, jei ne visi, pipirai – šiltamėgiai augalai. Tad namuose, virtuvėje jie auga tikrai gerai. Nors paprikų auginimas dažniausiai asocijuojasi su šiltnamiais, tačiau ir čia jiems gali būti per šalta. Dėl ilgos vegetacijos paprikos šiltnamyje neišvengiamai gauna ir šaltų naktų, kuomet jei ir nepašąla pats augalas, tačiau bent jau jo augimas ir brendimas gerokai sutrikdomi. O štai šiltuose namuose ant palangės temperatūra niekada pernelyg neatvėsta, tad augalas jaučiasi gerai.
Taigi, jei jau sugalvosite auginti pipirų ar kitokių prieskoninių augalų savo bute ant palangės, nepatingėkite išsiaiškinti, kokių sąlygų reikalauja konkretus augalas. Internete informacijos gausybė, o jeigu sėklas pirksite specializuotoje parduotuvėje, tai galite gauti ir visai rimtą konsultaciją. Na o jei tikrai šį straipsnį kas nors skaito, turbūt verta užsiminti, kad tokios ir panašios informacijos reikia ieškoti agromija.lt portale.
Kai įsigysite vazoną, pripilsite jį žemių ir pasėsite savo būsimą prieskonį, nepamirškite būti kantrūs. Tikrai taip. Jei iki šiol nieko neauginote ir esate įpratę visko ko panorėję gauti tiesiog parduotuvėje, auginant patiems taisyklės keičiasi. Pavyzdžiui paprikų auginimas nuo sėklos užkasimo į žemę iki prinokusio vaisiaus gali pareikalauti trijų ir net keturių mėnesių laiko. Kitų pipirų augimo tempai gana panašūs. Jei sudarysite augalui kiek įmanoma geresnes sąlygas, vegetacijos laikas sutrumpės, tačiau ne taip ir daug. Tad ne veltui patyrę augintojai namuose turi keletą vazonų su tuo pačiu augalu, sėję jį skirtingais laikotarpiais. Taip derliaus sulauksite irgi įvairiais metų laikais, ir kas kartą užsimanius namie auginto pipiro nereiks jo laukti tris mėnesius.