Joomla – paskutiniu metu labai išpopuliarėjusi turinio valdymo sistema, panaši į WordPress turinio valdymo sistemą.
Ką gi, netemkime gumos ir imkimės darbo. Mums prireiks šių dalykų:
1. Joomla TVS failų (Siųstis).
2. Bet kokios internetinės naršyklės (pvz. Mozilla Firefox, Internet Explorer).
3. Tekstų redagavimo programos (pvz. Notepad, Wordpad).
4. FTP programos (pvz. Filezilla).
Taip pat mums prireiks hostingo
Taigi, visų pirma užsisakykite hostingą. Susimokėję už hostingo paslaugas, galime tęsti darbą. Parsisiunčiame FTP programą, ją įrašome į savo kompiuterį ir atsidarome. Užsisakę hostingą, turėjote gauti prisijungimo duomenis prie FTP. Suraskite juos ir suveskite į savo naudojamą FTP programą. Prisijungę išarchyvuokite parsisiųstus Joomla turinio valdymo sistemos failus ir sukelkite juos per FTP programą į htdocs arba public_html aplankalą (priklauso nuo hostingo tiekėjo, tačiau aplankalas dažniausiai būna tik vienas iš paminėtųjų). Kai sukelsite failus, eikite į savo www adresą (turėjote jį susikurti nusipirkę hostingą, arba galėjote pirkti domeną). Kai užkraus tinklapį, turime matyti panašų vaizdą:
Pasirenkame kalbą, kurią norėsime vartoti instaliuojant Joomla turinio valdymo sistemą ir spaudžiame mygtuką „Toliau“. Sekančiame puslapyje matome šiokį tokį „patikrinimą“ ar viskas yra OKEY. Jei viskas tvarkoje, tada viskas turi atrodyti štai taip:
Spaudžiame mygtuka „Toliau“. Sekančiame puslapyje išvystame susipažinimą su taisyklėmis. Kai viską perskaitėte, spauskite mygtuką „Toliau“. Dabar matome langus, kuriuose reikia suvesti MySQL duomenų bazės duomenis. MySQL duomenų bazę galite susikurti prisijungę į hostingo valdymo skydą. Kaip ją susikurti aš jums nepaaiškinsiu, nes hostingai duoda skirtingus valdymo skydus, bet manau patys suprasite, kaip ją reikia sukurti.
Kai susikūrėtę duomenų bazę ir suvedėte jos duomenis į Joomla instaliacijos langą, spauskite mygtuką „Toliau“. „FTP Konfiguracija“ – šio lauko pildyti nepatariu saugumo sumetimais, bet jei norite, galite pildyti patogumo sumetimais. Spręsti Jums – jei norite šiokio tokio laiko sutaupymo – pildykite, jei norite apsaugos – nepildykite.
Ir ką gi, prieiname priešpaskutinę dalį – Puslapio konfigūracija. Suveskite visus prisijungimo bei kontaktinius duomenis ir spauskite mygtuką „Toliau“. Dabar Jums reikia prisijungti prie hostingo ir iš ten ištrinti katalogą „INSTALLION“ saugumo sumetimais. Ištrynę katalogą spauskitę mygtuką „Administrator“ ir sveikinu, Jūs sėkmingai instaliavote Joomla turinio valdymo sistemą!
‹
›
×