El. Parduotuvės,  Laisvalaikis / Pomėgiai,  Pirkiniai / Paslaugos,  Renginių Organizavimas

Ką dovanoti krikštynų proga?

Tikriausiai ruošiatės krikštynoms ir kankinate save klausimais, ką būtų galima padovanoti krikštynų proga? Šis klausimas turbūt kankina ne vieną į svarbią šeimos šventę pakviestą svečią. Taigi, kokia dovana būtų praktiška ir naudinga ne tik mažyliui, bet ir tėveliams? Prieš pirkdami dovaną krikštynoms, pagalvokite apie jos naudą, pravartumą vaikui ar tėveliams. Taigi, kas gali būti geriau nei knygos, kuriose knibžda miško žvėreliai, o gal naujos, senos ar tiesiog laiko jau patikrintos pasakos?

O gal šaunia dovana taptų vaikiškas laikrodukas? Be abejo iš karto ši dovana gal ir nebus panaudota, tačiau puikiai pravers kiek ūgtelėjus mažajam jo nešiotojui. Kiekviena mama pritartų, kad naudinga ir tikrai panaudojama dovana krikštynų proga yra vaikiškų indų komplektas.

Tačiau vieni mieliau norėtų dovanų gauti tai, kas gali praversti, o kiti atvirkščiai – to kas gali išlikti visam gyvenimui kaip brangus gražios šventės atsiminimas. Tokiu atveju derėtų pasikonsultuoti su mažylio tėveliais, ko jie labiau pageidauja.

Puikia dovana galėtų būti rankų darbo albumas nuotraukoms, kuriame galima būtų sudėlioti visą šeimos istoriją iki mažylio gimimo ir po. Tai būtų tarsi giminės medis, kuriame vietą atrastų ir tolimesni proseneliai ir artimiausi žmonės – tėvai. Pradėjus nuo tolimiausių protėvių, albumą derėtų pildyti svarbiausiomis mažylio nuotraukomis, pėdučių įspaudais, galima net įsegti pirmąją mažylio plaukų sruogelę. Žinoma, tokia dovana yra labai sentimentali ir vertinga, tačiau maži vaikai ją įvertins tik suaugę. Taigi, tokią dovaną galima įteikti tėveliams ir įpareigoti juos pildyti šį albumą, kol vaikas užaugs.

Dar viena puikia dovana galėtų būti švelnus ir natūralaus audinio pledas, kuris tikrai pravers augant mažyliui. Be to neužmirštami ir žaislai, kuriuos vaikui gauti dovanų turbūt yra pats geriausias dalykas. Tačiau tikrai įsimenančia dovana krikštynų proga būtų puošnūs rėmeliai, kuriuose tėveliai galėtų įrėminti pačią gražiausią mažylio nuotrauką iš šios šventės.

Jei ruošiatės tapti krikšto tėvais, dovanokite tai, kas ilgam turi išliekamąją vertę. Tai gali būti auksinis ar sidabrinis šaukštelis, puodelis ar net lėkštutė, kuriuose specialiai išgraviruojami mažylio inicialai ir krikšto data. Pačią krikšto akimirką puikiai įprasmintų tokia dovana kaip pašventintas auksinis medalionas arba tiesiog paveikslėlis su angelu. Pagal papročius ir tradicijas nederėtų krikšto proga dovanoti vaikui kryželio, nes neva jam savo gyvenimo kryžių perduosite. Tačiau galima suorganizuoti smagų žaidimą, kuriame šią dovaną už simbolinę kainą galėtų išpirkti tėvai.

Dažniausiai visa reikiama krikštynų atributika pasirūpina krikšto tėveliai, todėl buvimas jais yra tikrai labai atsakingas žingsnis. Net ir jų dovanos būna vertingiausios. Todėl krikšto vaikui dar viena puikia dovanų idėja gali būti nedidelis medalionas, kurio viduje išgraviruotas atminimo tekstas ar sudėtos nedidelės tėvelių nuotraukos. Krikštadukroms galima dovanoti auksinius auskariukus.

Dovanų čekis gali būti tarpinis variantas tarp praktiškos ir išliekamąją vertę turinčios dovanos. Tėveliai pasinaudodami šia dovana galės išrinkti savo mažyliui tai, ko šiuo metu jam labiausiai reikia ar reikės ateityje. Tačiau prie tokios dovanos vis tiek derėtų pridėti ir bent menkutę dovanėlę pačiam vaikui. Juk čekį įteiksite jo tėveliams, o tuo metu mažyliui jis džiaugsmo tikrai neatneš.

Taigi, krikštynų šventė yra labai svarbi ne tik pačiam mažyliui, bet ir krikšto tėveliams. Juk pasiryžimas jais tapti yra didelės atsakomybės ženklas. Svarbiausia tokią gražią dieną smagiai nusiteikti ir nepamiršti dėmesiu palepinti svarbiausią šventės narį. Taigi, geriausia krikštynų atributika yra puiki nuotaika ir ilgai išliekantys atsiminimai.

Daugiau naudingų straipsnių rasite Dekodovanos.lt dovanų idėjų puslapyje – „Krikštynų idėjos“.

Dovanos