Laisvalaikis / Pomėgiai,  Pirkiniai / Paslaugos

Ką dovanoti vestuvių proga?

Vestuvių dovanos, krikštynų dovanos, gimtadienių dovanos, Kalėdų dovanos… Visur dovanos ir dovanos. Pagalvojus, tai tik beprasmis pinigų leidimas. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad ir patys šiomis progomis visada gauname dovanų, kurios praskaidrina nuotaiką. Be to, reikėtų suprasti, kad dovanos taip pat parodo, kad jums rūpi tas žmogus, kurį sveikinate. Taigi šiame straipsnyje papasakosiu, ką dovanoti vestuvių proga.

Pirmasis pasiūlymas vestuvių proga, žinoma, būtų pinigai. Tokia dovana gali pasirodyti nenuoširdi. Regis niekuo neišsiskirianti, tačiau dėl jos reikia mažiausiai sukti galvą. Visgi labai dažnai jaunos poros taupo pinigus dideliems pirkiniams, kelionėms. Žinoma, reta jaunavedžių pora paprašys dovanoti pinigų, tačiau tikriausiai kiekvieni apsidžiaugs negavę nereikalingų virtuvinių puodų. Taip pat reikia nepamiršti, jeigu norite būti kūrybingi, pinigus galite padovanoti išradingai. Pavyzdžiui, įvyniotus į voką ar aprištus kaspinu. Ne mažiau išradingesnis būdas — sudėti pinigus mažomis kupiūromis į didelį maišą. Tokiu būdu dovana bus ir vertinga, ir prisiminta per gyvenimo šeimoje metus.

Antrasis pasiūlymas. Paskutiniu metu jaunavedžių tarpe išpopuliarėjo dovanų sąrašai. Jaunieji paruošia specialų sąrašą, ką norėtų gauti puotos proga, o svečiai slapta išsirenka dovanas iš pateikto sąrašo. Šiuo atveju taip pat nereikės daug kūrybos, tereikės išsirinkti dovaną iš sąrašo. Tačiau vėlgi, jei norite išlikti kūrybingi, pridėkite ką nors nuo savęs.

Trečias mano pasiūlymas yra nukopijuotas nuo vestuvių, kuriose lankiausi. Geras vienos poros draugas nusprendė įteikti netikėtą dovaną – išnuomoti pirmajai jaunavedžių nakčiai penkių žvaigždučių viešbutį. Išties neeilinė dovana. Žinoma, tokiu atveju reikėtų iš anksto susitarti su vestuvių organizatoriumi ar tėvais, kad jaunavedžiai būtų pasiruošę staigmenai ir viską suplanuotų. Aišku dovanos jauniesiems galima neatskleisti iki paskutinio momento.

Laiko patikrintos dovanos. Į šį sąrašą įeina prabangūs gėrimai su rašteliais „Atidaryti 10 metų jubiliejaus proga“, didžiulės vazos, meno dirbiniai, paveikslai ar antikvariniai baldai. Galima sakyti, kad į šių dovanų kategoriją įeina visi puošnūs dalykai, kuriuos jaunieji galės rodyti savo draugams ilgą laiką po vestuvių ir sakyti: tai padovanojo mano draugas Jonas. Visgi turėčiau perspėti, kad stipriai rizikuojate leisdami nemažą sumą tokia dovanai. Kaip ir minėjau, jauniesiems ne visada yra prie širdies dulkantys aksesuarai. Bet jei pora yra šiek tiek vyresnio amžiaus arba vertina aksesuarus, tokios dovanos gali būti visai vykusios.

Penkta dovana, taip pat yra neeilinė ir mano manymu pati geriausia. Jeigu esate geras poros draugas ir tikrai norite šiuos pradžiuginti, suorganizuokite poros medaus mėnesį. Su draugais, kurie nori prisidėti, galite surinkti bendrą medaus mėnesio biudžetą. Nepamirškite porai pateikti keleto kelionių vietų. Būtų gerai, kad Jūsų žmonių rate būtų ten buvusiųjų, taip galėsite užtikrinti, kad jaunieji aplankys visas būtiniausias vietas, apsistos tinkamiausiuose viešbučiuose ir panašiai. Taip pat galite parengti kelionės gidą su dienpinigiais reikalingais tam tikrų vietų aplankymui. Ši dovana reikalauja didelio pasiruošimo, nepamirškite nuolatos bendrauti su jaunųjų pora, juk atostogas rengiate ne sau. Nepaisant didelio rūpesčio su tokia dovana tikrai įrodysite savo draugystę. Juk tikriausiai kiekvienas iš mūsų norėtų gauti atostogas, kurių nereikia planuoti, bet tuo pačiu žinoti, kad jos bus idealios.

Tikiuosi, straipsnyje aptikote įdomių patarimų, kurie padės apsispręsti, ką dovanoti jauniesiems. Kitame straipsnyje su jumis, mielieji skaitytojai, pamėginsiu pasidalinti patarimais, kokios turėtų būti krikštynų dovanos. Dar viena didžiulė proga, kurios metu galite parodyti savo draugams savo rūpestį.

Daugiau naudingų straipsnių rasite Dekodovanos.lt dovanų idėjų puslapyje – Vestuvių idėjos

Staigmenos