Laisvalaikis / Pomėgiai

Ką mūsų vaikai veikia vasarą

Pavasario dienos jau vis šiltesnės, o saulė su kiekviena diena pakyla vis aukščiau. Artėja vasara ir pats smagiausias dalykas vaikų gyvenime, tai atostogos. Beveik tris mėnesius nereikia eiti į mokyklą ir galima užsiimti mėgstama veikla, o tai dažniausiai yra gausybė žaidimų. Vieni vaikai mėgsta ramesnius žaidimus, o kitiems reikia daugiau nuotykių ir…greičio bei azarto!

Kambario žaidimai pamažu tarsi išsikrausto į lauką, o ten juk tikras nuotykių pasaulis. Nesvarbu ar žaistum smėlio dėžėje, ar karstytumeisi ant sūpynių – viskas bus žymiai smagiau, nei mašinyčių stumdymas namuose. Tačiau ką daryti, kad tos lauko pramogos taptų dar įdomesnės? Ką lauke mėgsta žaisti mergaitės ir kokių žaidimų nori berniukai?

Vasaros metu vaikams viskas yra žymiai įdomiau vien dėl metų laiko, tačiau vieni smagiausių tai žaidimai lauke, kai gali pasistatyti savo „namą“. Turbūt dar niekada nebuvo nei vieno vaiko, kuris nestatė savo namų. Iš kėdžių, dekučių, skalbinių segtukų, po stalu… Ech kiek puikių prisiminimų…Tačiau susiduriama su problema, kad dažniausiai to naminio inventoriaus į lauką išsinešti tikrai nepavyks. O ką daryti tada? O gi įsigyti vaikišką palapinę. Tai labai geras būdas ne tik pradžiuginti savo mažylį, tačiau tai tampa puikia erdve, kur sutelpa patys mylimiausi žaislai vaikams. Ir kokių tik tų palapinių – namelių nebūna… Ir rožinių, ir su mėgiamų filmukų ar personažų emblemomis, arba tarsi tikrų karinių su kamufliažo dėmėmis.

Pažvelgus kitu kampu tai ne tik vieta kur žaislai vaikams puikuojasi, tačiau ir žaidimo metu apsaugo vaiką nuo kaitrios vasaros saulės. Juk ta kepurytė dažnai būna vaiko taip nenorima, o palapinė tikrai puiki išeitis, o ir vaikas nesiblaško po visą kiemą. Taigi atėjus vasarai tokia dovana gali būti iš tiesų labai gera ir tinkama tiek mergaitėms, tiek berniukams, kurie ten gali įsikurti savo nuotykių štabą ar net slėptuvę.

Mergaitiški žaidimai ne visuomet yra vien rausvi. Stereotipinis mąstymas mus verčia galvoti, kad mergaitės žaidžia tik su lėlėmis. Šiandieninė mažoji dama lyg Žana d‘Ark. Ji vykdo misijas, stumdo mašinas, o namo grįžta nubalnotais keliais, supurvintomis suknelėmis. Tai visai nekelia nuostabos. Mažos mergaitės svajoja būti tokios kaip jų mamos, o kartais nemenką įtaką padaro ir per televizorių paslapčia pamatyti serialai ir kartais visai nemergaitiški vaikiški filmukai. Be abejo, reikia akylai stebėti vaiko formavimąsi ir stengtis išlaikyti mergaitišką prigimtį, tačiau jei kartais labai norisi pavairuoti mašinėlę, tai argi čia problema, kai su tokia labai gražiai žaidžia ir brolis.

Dar viena puiki staigmena ir dovana gali būti elektromobiliai vaikams. Nors manoma, kad technika labiau traukia berniukus, tačiau ir mergaitės ne ką mažiau norėtų tokios mašinos. Tik prisiminkite, koks prašymas vyksta vedantis vaikus pro įrengtus mašinyčių atrakcionus. Tokia dovana nėra labai pigi, tačiau tikrai įmanoma. Vieni elektromobiliai vaikams yra galingesni, kiti silpnesni. Vieni pigesni, o kiti brangesni. Tačiau taupyti čia nepatartina, o ypač jei turite ne vieną, o kelis vaikus, kurie šia dovana naudosis. Vaikai turi stebuklingą savybę „nereikalingas“ detales labai greitai nulaužti, taigi įsigiję patikimos firmos gaminį išvengsite greito susidorojimo. Kokio galingumo automobiliuką įsigyti tiktai patars pardavėjas, tačiau šie žaislai vaikams yra skirstomi į kategorijas pagal vaiko amžių ir svorį. Be abejo, kuo didesnis vaikas, tuo labiau jam norisi galingesnio žaislo, tačiau neverta baimintis, nes didžiausi pasiekiami greičiai prilyginami greitam ėjimui. Taigi visiems saulėtos vasaros ir smagių žaidimų!

elektromobilis vaikams