Įvairenybės,  Vaiko Gimtadienis

Ką padovanoti vaikams?

Artėjant pačioms šilčiausioms metų šventėms ar gimtadieniams norisi savo mažiesiems padovanoti pačią geriausią dovaną. Tačiau išsirinkti tikrai nėra labai lengva, o ypač tuomet kai prekės kūdikiams ar žaislai jau kiek ūgtelėjusiems vaikams yra pakankamai brangūs. Pasidalinsime keletu patarimų kaip švenčių proga nustebinti ne tik savo, bet ir draugių vaikučius. Taigi nuo ko pradėti?

Pirmiausia ką turite padaryti tai suplanuoti. Suplanuoti reikėtų ne tik pretendentų į dovanas skaičių, bet ir finansines savo išlaidas. Pavyzdžiui, pinigus kalėdinėms dovanoms pradėkite taupyti iki švenčių likus ne mažiau kelioms algoms. Tai tikrai pravers tuomet, kai teks tapti Kalėdų Seneliu. Dar vienas žingsnis tai pretendentų į dovanas sąrašas. Mintyse apsvarstykite visus variantus ir nuspręskite ką labiausiai norite pradžiuginti. Su savais vaikais viskas dar lengviau, nes jau ko gero nebereikės sukti galvos apie tai, kokia dovana labiausiai juos nudžiugintų. Jei vaikai visai maži, tai ir prekės kūdikiams dar neturi tokio didelio pasirinkimo. Tačiau jau su kiek paūgėjusiais vaikais gali būti sunkiau, bet ne dėl to, kad jie nežinotų ko nori, o dėl to, kad dažniausiai jie nori labai daug, brangaus arba visko. Turbūt pastebėjote kaip suintensyvėja reklamos per televizorių priešventiniu periodu, kuomet iš ekrano „neišlipa“ gražiausios lėlės, spalvotos kaladėlės ar net elektromobiliai vaikams. Dažnai šios prekės būna tikrai ne pačios pigiausios ir greitai ištuština mylinčių tėvelių kišenes. Taigi jei pradėjote taupyti bent jau nuo lapkričio, o dar geriau nuo spalio mėnesio – pradžia tikrai žadanti žymiai daugiau ir net linksmiau. O kas toliau? Kokias dovanas išrinkti jei mintyse nesisuka jokia originali, miela ar visai paprasta idėja? Keletas patarimų bus ir šiuo klausimu.

Šiek tiek pasukime galvas apie vaikų pomėgius… Pagalvokite ko jie kada nors jau yra prašę arba užsiminę, kad vienas ar kitas žaislas ar žaidimas yra labai geras. Galbūt vieniems patinka loginės užduotys ir jie mielai žaistų su spalvotomis dėlionės ar net lego kaladėlėmis? O gal visas savo lėles išgydytų su puikiuoju pirmosios pagalbos rinkiniu? Dovanos, kuriose yra ne vienas, o daugiau šaunių daiktelių turi galimybę, kad išgyvens žaislo gyvenimą ilgiau nei pirmas penkias minutes, tačiau tai galioja tikrai ne viskam. Daugelis prisiminęs savo vaikystę nesuabejojęs galėtų pasakyti, kad šauniausia dovana buvo didelė, su rankenomis ir dviem ar trimis ratais. Neabejotinai, mėgstamiausių, šauniausių ir laukiamiausių dovanų sąraše atsiduria jis – svajonių dviratis. Ši transporto priemonė tinka ir tiems, kurie vos pasiekia pedalus ir tiems, kurie nori prasiblaškyti nuo niūraus važiavimo automobiliu. Taigi amžiui ribų nėra. Hm, vežimėlis lėlytėms? O gal linksmas skėtis nuo lietaus? Puiki dovana yra knygos. Pasakų, spalvinimo, interaktyvios! Visokios! Šia dovana pradžiuginsite ne tik vaikučius, bet ir jų tėvelius. Klasikinė literatūra vaikams – jau išbandytas ir patikrintas aukso fondas. Tačiau jei nuspręsite padovanoti tiesiog knygelę spalvinimui, nepamirškite ir spalvojimo priemonių.

Galbūt metas atsakomybės mokyti vaikams padovanojus naminį gyvūnėlį? Variantas tikrai viliojantis, tačiau šiuo klausimu labiausiai apsispręsti turi tik patys tėveliai. Svarbiausia pasverti savo atsakomybę ir pasielgi atsakingai. Jei šuniukui ar kačiukui nesate pasiruošę ir net neplanuojate, galbūt puikia dovana gali tapti taip laukiamas broliukas ar sesutė? Šiais taupiais ir kiek savanaudiškais laikais tokia „dovana“ yra didžiausias turtas ne tik patiems tėvams, bet ir vaikams. Juk žymiai smagiau Kalėdas sutikti prie stalo susirinkus dideliam būriui šeimos narių.

Suvyniotos dovanos