Verslas / Ekonomika,  Visuomenė

Ką reikia žinoti apie kreditus?

Dauguma žmonių ypač pradėjus atskirą gyvenimą nuo tėvų gali prireikti daug laiko norint įsigyti automobilį, namą, gerą išsilavinimą ar kitus gana brangiai kainuojančius dalykus. Kreditas būtent ir suteikia galimybę įsigyti daiktus greičiau. Pasiskolinus pinigų jų grąžinimas yra išskaidomas per tam tikrą laikotarpį, o paskolos gavėjas gali įsigyti norimą prekę ar paslaugą.

Gera asmeninė finansinė būklė yra didelis turtas norint gauti paskolą. Bankai nori būti tikri, kad paskolos ėmėjas sugebės grąžinti skolintus pinigus. Antra vertus imant trumpalaikes paskolas susiduriama su mažiau reikalavimų. Tačiau šie kreditai yra gana brangūs, todėl reikia gerai paskaičiuoti savo pajamas ir galimybes grąžinti greitą paskolą.

Visgi skolinantis iš bankų skolininkui reikės paaiškinti, kam yra skirti pinigai, kaip jie bus grąžinti, tai yra per kokį laikotarpį sau kokiomis palūkanomis.

Skolintojo „pasitikėjimo“ lygmuo priklauso nuo gausybės faktorių. Žmogaus pajamų palyginimas su jau turimomis skolomis yra vienas iš faktorių leidžiančių nustatyti pasitikėjimo lygį. Savaime suprantama, kad pirmą kartą besiskolinantiems yra daug lengviau gauti paskolą nei jau turintiems išsiskolinimų.

Kodėl naudotis kreditu?

Kaip jau minėjau pagrindinė ir svarbiausia priežastis, kodėl žmonės naudojasi kreditais yra noras įsigyti prekes ar paslaugas dabar. Dauguma įmonių neturi pakankamų pajamų, kad galėtų įsigyti brangius pirkinius.

Antra vertus yra ir tokių, kurie vietoje to kad naudotų savo turimas santaupas naudoja kreditus. Taip yra todėl, kad psichologiškai žmogus ne visada nori išleisti sutaupytus pinigus ir pasiimant paskolą ir skaidant mokėjimus laike santaupos mažėja ne taip greitai. Taip pat gan greitai populiarėja kreditinių kortelių naudojimas. Kreditinės suteikia galimybę skolintis iš banko pigesniems pirkiniams, o vėliau skolos sumą reikia padegti. Atsiskaitymai kreditine kortele taip yra saugesni nei grynaisiais pinigais.

Atsakingas naudojimasis kreditu.

Atsakingas naudojimasis kreditais reiškia, kad žmogus nesiskolina tiek ar tokiam laikotarpiui per kurį negalėtų grąžinti pasiskolintos sumos. Įprastai paskolos yra priimtinos perkant automobilius, namus, mokslą, atliekant namų renovaciją tiksliau perkant paslaugą ar prekę, kuri ilgame laikotarpyje gali atnešti naudos skolininkui ar jo artimiesiems. Reikėtų būti atsargiems su greitaisiais kreditais kartais žmonės netekę darbo ar iškilus kitoms problemoms, susijusios su finansais, griebiasi greitos paskolos kaip už šiaudo. Ne visuomet toks sprendimas yra teisingas ir neapgalvojus visko iki galo tai gali tik dar labiau pabloginti situaciją. Greita paskola yra būdas, padedantis išvengti laikinų finansinių sunkumų, skirtas padengti laikiną pinigų stygių. Tačiau jei žinote, jog paskolos negalėsite grąžinti ir Jūsų finansiniai sunkumai nėra laikini – jokiu būdu nereikėtų griebtis greitų paskolų. Tokiu atveju jų negalėsite grąžinti ir tikrai nugrimsite į dar didesnes skolas. Skolinimasis maisto produktams, kurui ar mokesčiams už įvairius patarnavimus dažnai reiškia finansinį nestabilumą.

Atsakingas skolinimasis

Atsakingas naudojimasis kreditu taip pat reiškia protingą ir finansiškai priimtiną gyvenimo būdą. Besiskolinančiam žmogui reikėtų nepersistengti ir pirkti namą, automobilį ar kitą prekę ar paslaugą, kuri išpildo būtiniausius poreikius ir nesuvaržo besiskolinančiojo finansų. Paprastai bankuose ar greitųjų kreditų įstaigose galite rasti finansų konsultantus, kurie patars kaip teisingai skolintis ir kokia suma būtų ne per didelė besiskolinančiojo galimybėms.

Visus savo sprendimus reikia tvirtai apgalvoti. Jei turite trumpalaikių finansinių sunkumų ir paskolos Jums reikia laikinam pinigų stygiui padengti – apgalvokite, ar tie finansiniai sunkumai tikrai yra trumpalaikiai. Jei taip – tuomet tikrai niekas netrukdo Jums pasiimti paskolos. Jei vis dėlto tikitės, kad galbūt kaip nors pavyks susitvarkyti su paskola ateityje – tuomet dar tikrai vertėtų pagalvoti, ar sugebėsite ją grąžinti.

kreditas