Darbas,  Verslas / Ekonomika

Ką reikia žinoti apie mokesčių grąžinimą Anglijoje?

Gauti daugiau pinigų nei tikėjaisi gali būti maloni staigmena kiekvienam darbuotojui. Kartais taip gali nutikti dirbant srityse, kuriose atlyginimas priklauso vien tik nuo rezultatų, kai nusišypso sėkmė ar išaugus pelnui premiją nusprendžia sumokėti darbdavys. Dar maloniau sužinoti, kad daugiau pinigų galite dėka svečioje šalyje veikiančių įstatymų, pavyzdžiui, susigrąžinti permokėtus mokesčius. Mokesčių grąžinimas Anglijoje yra daug dažnesnis reiškinys nei Lietuvoje.

Paprastai valstybės grąžina mokesčius žmonėms, kai stengiasi paskatinti kažkokią veiklą, paremti labiau pažeidžiamus ir mažas pajamas turinčius žmones. Geriausiai Lietuvoje prisimenamas ir daugiausia paprastų žmonių palietęs buvo mokesčių už naują kompiuterio pirkimą grąžinimas. Tuo tarpu mokesčių grąžinimas Anglijoje, kitaip nei Lietuvoje yra pakankamai įprastas dalykas. Mokesčiai gali būti grąžinami, jei dirbote trumpiau nei tęsiasi finansiniai metai, esate studentas ar auginate vaikus. Yra daugybė sąlygų ir niuansų, kurie gali lemti, kad gausite visada visiems reikalingų pinigų.

Žmonės dažnai skundžiasi, kad informacijos apie mokesčių gražinimą nėra daug. Darbdaviai patys ne visada tuo domisi ir paprastai nėra suinteresuoti apie tai informuoti darbuotojus. Tai jau yra pačių darbuotojų reikalas. Tuo tarpu informacija internete retai pateikiama lietuvių kalba. Reikia turėti geras anglų kalbos žinias, norint suprasti mokesčių inspekcijos puslapyje pateikiamą informaciją. Taigi, vienas geriausių sprendimų surasti patikimą tokias paslaugas teikiančią lietuvių įmonę.

Tiesa, mokesčių grąžinimas Anglijoje ne visada yra greitas procesas. Jei planuojate keliauti į šalį su konkrečiu finansiniu tikslu, atminkite, kad mokesčių gražinimas gali užtrukti. Taigi, permokėtus mokesčius gausite neiškarto, o galbūt tik pasibaigus finansiniams Jungtinės Karalystės metams. Žinoma, visada geriau, kai pinigai pasiekia greičiau.

Geriausia pradėti tvarkytis dokumentus dar būnant šalyje. Nors šiandien daugelį reikalingų dokumentų galima susitvarkyti nepaliekant namų: susisiekiant su mokesčių inspekcija, mokesčius susigrąžinti padedančiomis kompanijomis ar darbdaviais, gali kilti ir netikėtų klausimų. Taip pat procesas gali užtrukti ar įstrigti dėl trūkstamų dokumentų ar kitos informacijos. Be to, taip bus ir pigiau. Jei tarpininkaujančios kompanijos atstovai turės patys lankytis pas darbdavius ar mokesčių inspekciją, jų paslaugų kaina savaime išaugs.

mokesčių grąžinimas Anglijoje