Darbas,  Mokslas / Išsilavinimas,  Verslas / Ekonomika

Ką reikia žinoti dirbant specialiomis sąlygomis?

Neretai tenka dirbti ne visai saugiomis, kenksmingomis ar tiesiog specialiomis sąlygomis. Dirbant tokioje padėtyje būtina žinoti, kaip reikia elgtis, ko imtis esant nelaimę ar, galų gale, su kokia tiksliai įranga dirbate ir ką ji garo.

Geriausiai apie tai gali pasakyti seniau dirbantys kolegos, tačiau ne visuomet iš jų pavyksta gauti išsamios ir naudingos informacijos, o žinoti norisi. Pavyzdžiui, jei dirbate suvirinimo srityje, Jums aktualu žinoti, kad be reduktorių šie darbai sunkiai gali būti atliekami tinkamai. Daugelis tokio tipo reduktorių yra nelabai dideli, puikiai gali būti pritvirtinami be jokių raktų, todėl idealiai tinka dirbant su smulkiais įrengimais. Naudojami šie reduktoriai su įvairiomis žarnelėmis, būtinoms suvirinimui. Tokie patys reduktoriai naudojami ir pjovimui ar kaitinimui.

Tuo tarpu tie, kurie dirba vietose, kuriose labai didelė gaisro tikimybė turėtų gerai susipažinti su savo darbo vieta, rasti greičiausią ir patogiausią avarinį išėjimą, pasidomėti, kur patalpoje išdėstyti gesintuvai ar gaisriniai čiaupai. Be to, vertėtų pasidomėti, kokios degiosios medžiagos yra Jūsų aplinkoje ir kaip efektyviausiai jos gesinamos.

O štai iš pirmo žvilgsnio visai nepavojingas darbas akumuliatorių supirktuvėje iš tiesų nėra jau toks saugus. Akumuliatorių supirkimas vykdomas ne tik dėl naudingų metalų, bet ir dėl to, kad akumuliatoriuose esantis skystis yra labai nuodingas tiek gamtai, tiek žmogui. Išsiliejus akumuliatoriui vertėtų turėti žinių kaip saugiai pašalinti nelaimės padarinius, ko nedaryti, kad žala būtų dar didesnė.

Kai kurių specialybių žmonės yra gerai apmokomi, todėl puikiai žino kaip apsaugoti save ir kitus, pavyzdžiui, gaisrininkai dirba ypač pavojingomis sąlygomis, tačiau turi pakankamai žinių kaip saugotis, tuo tarpu dirbantys cechuose, gamyklose ar panašiose vietose retai kada iš tiesų žino darbo saugos reikalavimus ir savo galimybes apsisaugoti nuo pavojaus.