Padelio kortų statyba
Įvairenybės,  Laisvalaikis / Pomėgiai

Ką reikia žinoti perkant batus padeliui

Perkant sportinę aprangą, svarbu iš anksto žinoti savo poreikius. Kad galėtumėte žaisti gerai, jūsų batai ir raketės turi būti puikios būklės. Be to įgūdžių, patogios avalynės ir tinkamo žaidimo komplekto derinys iš dalies reiškia žaidimo laimėjimą. Tačiau reikia nepamiršti, kad ne tik bateliai yra svarbūs žaidžiant padelį, bet ir kita įranga bei kokybiški padelio kortai iš oksportas.com.

Šiame straipsnyje, mes aptarsime ką reikia žinoti apie Padel batelius ir kaip tinkamai juos išsirikti.

Kodėl jums reikia padelio sportinių batų?

Žmonės, kurie jau kurį laiką žaidžia pavyzdžiui, futbolą, tikrai supranta batų svarbą. Tai galioja ir kitoms sporto šakoms. Yra priežasčių, kodėl profesionalūs žaidėjai aikštėje nešioja kokybišką avalynę, tai sumažina riziką susižeisti ar susitraumuoti. Nes visi sportiniai batai turi apsaugines funkcijas.

Pavyzdžiui, GEL funkcija suteikia žaidėjams patogumą, sumažina nuotrinimų tikimybę, yra spacialūs sutvirtinimai tose vietose, kur yra didžiausia rizika išsisukti ar pasitemti koją. Tai taip pat kokybiški batai pagerina jūsų pėdų sukibimą ir lankstumą.

Skirtumai tarp padelio ir teniso batelių

Šių sporto šakų bateliai yra be galo panašūs, bet turi ir skirtumų. Teniso ir padelio bateliai turi išskirtinių bruožų. Kadangi abiejų sporto šakų taisyklės ir judesiai tos pačios, į batus atsižvelgiama retai.

Vienas pagrindinių batelių skirtumų yra – batų padas. Spygliai dažnai rekomenduojami žaisti padelį ir laikomi tinkamiausiais. Taip yra todėl, kad tokio tipo padas užtikrina saugų sukibimą ir papildomus sukimosi taškus.

Visų antra, kadangi padelis reikalauja daugiau lankstumo, iš batų tikimasi daugiau amortizacijos. Padelio batai turi unikalų dizainą, todėl puikiai tinka žaisti aikštėje.

Ar galima naudoti įprastus batus?

Įprasti bėgimo bateliai turi mažesnį sukibimą ir amortizaciją, nes jie sukurti taip, kad sugertų judesius tiesiai bėgiojant asfaltuota ar žvyro danga, o ilgai stovint teniso korte gali kilti kelių, klubų ar nugaros problemų.

Ar teniso bateliai tinka padeliui?

Teniso bateliai dėl panašių judesių yra arčiausiai padelio, tačiau padelis apima dar greitesnius posūkius ir sukimus, todėl specialūs padelio bateliai turi daugiau sukibimo ir amortizavimo, kad apsaugotų kelius ir apatinę nugaros dalį.

Padelio batai taip pat yra mažiau sutvirtinti aplink pėdą, todėl jie yra lengvesni ir judresni, nes padeliui reikia daug daugiau šokinėti aukštyn – žemyn bei pirmyn ir atgal, o teniso žaidime dažnai dirbate pagal bazinę liniją.

Jei esate sunkesnis, norėsite pasirinkti papildomą amortizaciją, o padelio batai vyrams taip pat skiriasi nuo moteriškų batų. Amortizacija taip pat padeda išlaikyti pusiausvyrą, laikyseną ir teisingą svorio centrą atliekant šiuos dinamiškus judesius.

Sudėtis

Padeliui reikės gana storo putplasčio ar panašaus gelinio vidpadžio. Geliniai padai gali būti šiek tiek plonesni ir suteikti 10% daugiau elastingumo ir 20% daugiau amortizacijos.

Kvėpuojanti medžiaga dažniausiai nėra pati atspariausia ir patvariausia, todėl čia tenka eiti į kompromisą. Viršutinė medžiaga yra lanksti bato dalis ir užtikrina patikimą pėdų prigludimą bei leidžia joms lengvai judėti. O tai yra labai svarbu šiam sportui.

Pabaigai

Padelio bateliai ir teniso bateliai yra specialiai sukurti sportui, tačiau turi svarbių skirtumų. Nors sportas atrodo panašus, bet turi skirtingas taisykles. Todėl sportiniai bateliai yra pritaikyti būtent pagal kiekvieno sporto reikalavimus bei aikštelės sąlygas.

Šaltinis: https://oksportas.com