Paskolos,  Verslas / Ekonomika

Ką reiktų žinoti prieš imant paskolą

Prieš imdami paskolą turite sau atsakyti į daugelį klausimų. Šis straipsnis skirtas visiems, kurie ruošiasi paskolos ėmimui, bet vis dar abejoja ir dvejoja, ar tiesiog jaučiasi pasimetę.

Pirmiausia, prieš imdami paskolą surinkite informaciją apie galimus skirtingus paskolos ėmimo būdus. Pagalvokite apie galimybes paimti paskolą užstačius namą ar mašiną. Taip pat imant nedideles paskolas tinkamas variantas gali būti greita paskola.

Pasirinkti paskolos tipą turite atsakę į šiuos klausimus:
Kiek pinigų jums reikės?
Kokiam laiko tarpui jų reikės?
Kaip pasiskolintus pinigus grąžinsite?

Pasidomėję paskolos ėmimo būdais ir pasirinkę paskolos tipą, pagalvokite, ar tikrai galėsite gražinti paskolą ir tai nesukels jums nepatogumų prieš skolindamiesi dideliam pirkiniui. Apskaičiuokite, kiek per mėnesį išleidžiate nuomai, mokesčiams, maistui, transportui, asmeninėms išlaidoms ir kitų paskolų apmokėjimui. Taigi, kiek iš likusių pinigų galite skirti naujosios paskolos gražinimui?

Kai jau esate apsisprendęs imti paskolą, nepamirškite išsiaiškinti, kokios būtent yra paskolos davimo sąlygos. Būtina atkreipti dėmesį į papildomus mokesčius bankui, skolos apmokestinimus ir į gražinimo sąlygas: grąžinimo terminus, sumas ir kitas detales.

Jei esate jaunas, apsvarstykite variantą susirasti laiduotoją. Turint žmogų, kuris galėtų perimti paskolos gražinimą iš bankų galima išsiderėti geresnes sąlygas. Tiesa, šis žmogus turi sugebėti padengti jūsų paskolos įmokas, jei kažkas nutiktų.

Verta pagalvoti apie paskolos draudimą. Ši draudimo kompanijų paslauga gali jus išgelbėti, jei neteksite darbo, susirgsite ar prarasite darbingumą. Draudimo kompanija dalį laikotarpio mokės jūsų kasmėnesines įmokas. Ši paslauga yra ypatingai aktuali šeimoms, kuriose dirba tik vienas iš sutuoktinių.

Galiausiai, kai paskolos dokumentai pasirašyti, o norimas daiktas jūsų rankose nepamirškite laiku atlikti mokėjimų bankui. Atminkite, jei vėluosite, už tai gali tekti susimokėti.

Jei susidūrėte su sunkumais ir negalite apmokėti paskolos, iškart kreipkitės į banką. Banko darbuotojai padės išspręsti iškilusias problemas, atidėti mokėjimus ar paskirstyti juos taip, kad pasikeitus situacijai vis dar galėtumėt įvykdyti savo įsipareigojimus.

Taigi, svarbiausia suprasti, kokius įsipareigojimus prisiimat ir įsigilinti į paskolos gavimo detales. Tuo tarpu blogiausia, kai parašas uždedamas net neskaičius sutarties.

Greitieji kreditai