Medicina / Sveikata

Ką slepia veidrodis?

Turbūt ištisus metus ir visai nepriklausomai nuo sezono laiko jei ne kiekviena, tai turbūt kas antra moteris ar mergina galvoja kaip numesti svorio. Šiame amžiuje tai tapo bene svarbiausia moteriškos lyties atstovių problema. Tačiau celiulitas tikrai neatsirado su interneto įvedimu. Ši odos problema tokia pat sena kaip ir pasaulis, tačiau kaulėtų manekenių mada – tai pastarosios epochos simbolis. Žurnalų viršeliuose puikuojasi plonutės merginos ir nesikuklindamos demonstruoja savo dailius, jaunus ir stangrius kūnus.

Viskas lyg ir normalu, tačiau vėliau to paties žurnalo numeriai pasipildo lėles Barbes primenančių merginų nuotraukomis, iš kurių didžioji visuomenės dauguma tyčiojasi ir laiko ne visai pilno proto. Taigi grožis visada yra tarsi dviejose barikadų pusėse ir retai kada jaučiamės lyg būtume per vidurį. Jei šiek tiek papilnėjame, tai iš karto pykstame ant savęs ir įsivaizduojame, kad pasaulis slysta iš po kojų, jei šiek tiek sulieknėjame – visi pradeda klausinėti ar tik kuo nesergame, ar gerai jaučiamės. Todėl visų pirma ir svarbiausia yra tai, kad mylėtume savo kūną tokį, koks jis yra, o ne trokštume įsivaizduojamo ir galbūt visai nerealaus.

Su drabužiais būname didžiąją paros dalį ir tik šiltuoju metų laiku, kuris beje Lietuvoje yra labai trumpas, apnuoginame savo kojas. Taigi viršutiniai rūbai nereikalingi tik miegant ir tas kelias vasaros dienas kai šviečia saulė. Tad visai keista pasidaro pagalvojus, kad visus metus jaudinamės dėl kelių saulėtų dienų ir juolab dėl laiko, kurį mes pramiegame. Tačiau, visada yra bet… Ir kiekviena moteris turbūt pradėtų ginčą, savo „bet“.

Taigi jei jau nesugebame žvelgti į save veidrodyje su meilės kupinu žvilgsniu, reikės imtis kitų būdų, kurie taip pat nebus tokie lengvi kaip meilė sau. Mokslininkai teigia, kad celiulitas moteris kamuoja beveik nepriklausomai nuo amžiaus. Taigi kartais karčias ašaras lieja ir nepilnametės mokinukės. Manoma, kad tai gali būti paveldima odos liga, tačiau įtakos tam be abejonės turi ir Jūsų gyvenimo būdas. Jei neįsivaizduojate savo gyvenimo be gazuotų gėrimų ir greito maisto, tai turėsite matyti save tokią kaip saulėje nokstantis apelsinas. Iš čia nėra jokios ironijos, tiesiog elementari tiesa.

Kaip gyvenate – taip ir atrodote. Tačiau šie procesai ne visuomet priklauso vien nuo vartojamo maisto, dažnai neigiamą įtaką figūrai daro ir stresas. Jau pastebėjote, kad kiekvieną pavasarį dėl sumažėjusio vitaminų kiekio organizme pradeda slinkti plaukai? O ar žinojote, kad odai yra be galo reikalingas vanduo? Turbūt kiekviena mintyse atsakėte, kad žinote šį faktą, tačiau ar kiekvieną dieną išgeriate rekomenduojamą vandens paros normą? Be reikiamo vandens kiekio organizme pradeda kauptis šlakai ir nepasišalina kenksmingos medžiagos. Išgerdamos kelis puodelius arbatos ar tuo labiau kavos tikrai nepadėsime savo odai išlaikyti natūralią drėgmę. To pasekoje atsiranda ne tik celiulitas, bet ir senatvės palydovės – raukšlės.

Celiulitas tikrai neatsiranda per vieną dieną, todėl ir jam išnykti reikia žymiai daugiau laiko. Jei save žalojote kelis metus, tai neverta manyti, kad stangriomis šlaunimis džiaugsitės po kelių mėnesių. Liūdna, tačiau tai tiesa. Tačiau jei jau rimtai nusprendėte kovoti su pačia savimi, tai reiks pirmiau kovoti su savo mąstymu. Pradėdamos mylėti save, pradėkite klausytis ko Jūsų kūnas nori. Maitinkite jį teisingai ir neleiskite prarasti drėgmės. Odai nereikia brangių kosmetinių priemonių, kurios retai kada patenkina lūkesčius. Reikia tik pastangų ir noro, kuris nors ir nieko nekainuoja, tačiau yra pats brangiausias dalykas.

kaip numesti svorio