Būstas

Ką verta padaryti prieš samdant stogdengius?

stogas

Samdytis tinkamą stogo dangos įmonę – vienas svarbiausių sprendimų statant ar renovuojant namą. Dauguma žmonių nesureikšmino šio dalyko, kadangi, stogas tėra namą saugantis gaubtas. 

Tačiau, tam, kad namas išliktų tvirtas ilgai – stogas turi būti tinkamai įrengtas, prižiūrimas ir remontuojamas ir turi turėti sąlygas atitinkančią dangą. Čerpės, bituminės ar kitos klasikinės stogo dangos pasirinkimas taip pat svarbus. Čia įmonė jums taip pat patars.

Straipsnyje aptarsime ką reikėtų padaryti prieš samdant įmonę dengti stogui, kuri gebės patenkinti visus jūsų kaip kliento lūkesčius.

Apsvarstykite kelis stogo variantus

Prieš samdant stogų įmonę, geriausia yra pačiam apsižiūrėti kokie dangos variantai yra įmanomi. Nemažai dangų yra klojamos ne pagal gamintojų gaires, todėl tikrai verta pasidomėti procesu pačiam, o tik poto brūkštelti įmonei.

Jums nereikia žinoti visko, tiesiog žinokite kokių teisingų klausimų klausimų. Kitų būdu, nežinosite kokia įmonė jums tiks apskritai.

Rašykite bent kelioms įmonėms

Kai pasiruošite, parašykite bent kelioms įmonėms ir paprašykite jų įvertinti jūsų projektą. Geriausia, skambinti šaltuoju metu laiku, kuomet įmonės neturi daug užsakymų. Tuomet jos turėtų daugiau laiko parengti pilną projekto vertinimą. Galbūt pradėjus projektą iš anksto galėsite tikėtis nuolaidos.

Jei yra galimybė pasiklausinėkite savo kaimynų ir  sužinokite apie jų patirtį. Atsiminkite, svarbiausia įmonės patirtis ir darbų kokybė, o ne pigi kaina. Prastas įrengimas reikš daugiau bėdų ir eventualiai, kapitalinį remontą.

Kaina ir vertė

Palyginkite savo turimą biudžetą su tuo ką norite turėti. 

Geriausia yra pagalvoti tokiais klausimais: 

  • Kiek reikėtų išleisti jog stogas tarnautų bent 20 metų?
  • Ar verta investuoti į gerą dangą kuri tarnaus geriau už paprastą?

Nors šie klausimai paprasti ir gali skirtis priklausomai nuo jūsų situacijos, jie gali labai padėti sugalvoti kas jums yra svarbiausia ir suplanuoti biudžetą.

Žinokite ko tikėtis

Po suderinimo su įmone, pasikonsultuokite ko galėsite tikėtis po visų darbų. Išsiaiškinkite tokius dalykus kaip: kokia bus darbų trukmė, kokios medžiagos geriausios, kokia garantija yra užtikrinama jums ir t.t.

Garantija yra vienas iš svarbiausių dalykų kuriuos turite sau užsitikrinti pastačius namą. Gavus gamintojo ir statytojo garantijas, jūsų projektas yra apsaugotas nuo bet kokių nelaimingų atsitikų tokiais atvejais. 

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keletą svarbių dalykų kuriuos reikia padaryti prieš samdant stogų įmonę. Norintiems nenusivilti projektu, rekomenduojame sekti šiais patarimais.