Įvairenybės

Kačių maistas

Kaciu maistas

Teisingas kačių maistas turi  įtakos jūsų gyvūno gerai sveikatos būklei ir skatina greitesnį  jo sveikimą esant  įvairiems susirgimams. Todėl jūs turite žinoti pašarų maistinę vertę, maisto medžiagų kiekius juose, jų poveikį ir naudojimo galimybes.

Pilnavertis kaciu maistas turi atitikti pagrindinius reikalavimus:

 1.      Kačių maisto sudėtyje turi būti visos būtinos maisto medžiagos tam tikru kiekiu ir santykiu.

 2.      Maisto medžiagos turi būti tokios formos, kad organizmas galėtų jas lengvai suvirškinti ir įsisavinti.

 3.      Pašarai turi būti gerų skoninių savybių, kad gyvūnai galėtų juos suvartoti tokiu kiekiu, kuris patenkintų visų maisto medžiagų poreikius.

Tais atvejais, kai reikia pakeisti kačių maistą arba dietas, kurias rekomenduoja jūsų veterinarijos gydytojas, nereikia pamiršti, kad vieni gyvūnai esant  įvairiems pakitimams prisiderina greičiau, o kitiems reikalingas ilgalaikis perėjimas. Norint geriau išspręsti šią problemą, reikia žinoti ir kreipti didesnį dėmesį į tuos veiksnius, kurie nulemia kačių maisto skonines savybes ir ėdamumą.

 Kačių maisto skonį galima nustatyti ir iš  to, kaip jūsų gyvūnas jį ėda. Maisto biologinė vertė priklauso nuo energijos poreikio patenkinimo lygio. Subalansuotame racione turi būti suderinamos labai geros skoninės savybės su tolygiu visų  būtinų maisto medžiagų kiekiu jame. Sudarant racionus iš maisto, kuris yra gaminamas pramoniniu būdu, dėmesys skiriamas jo skoninių savybių pagerinimui, bet nuo to dažnai nukenčia jo biologinė vertė. Todėl labai dažnai tokiame kačių maiste nors ir noriai jūsų gyvūno ėdamame, ilgai jį vartojant, gali trūkti organizmui kai kurių  būtinų maisto medžiagų, o dėl to gyvūnas gali nutukti.