Darbas,  Verslas / Ekonomika

Kad darbą susirasti būtų lengviau

Darbo paieškos Lietuvos darbdavių labirintuose

Tvarkingas CV – pusė darbo

Vienas svarbiausių darbų kuriuos reikia atlikti prieš darbo paieškas, tai CV pasirašymas. CV turi turėti visas pagrindines dalis, kurias turbūt visi ir tai žino, bet aš kaip darbdavys noriu parašyti apie kitus aspektus. Taigi, išsirinkite gražiausią savo nuotrauką ir patalpinkite į CV, nuotrauka turi būti ne iš klubo ar draugų vakarėlio su nukirpta pusė draugo veido ar katinu rankose,  o pusiau oficiali, kad matytumėtės tik Jūs, gražiame fone, atostogų ar meninės nuotraukos irgi nelabai tinka. Gerai parinkta nuotrauka gali būti paskata darbdaviui pasikviesti Jus pokalbiui, ypač jeigu neatitinkat keliamų reikalavimų. Kaip šiuo metu dažnai būna kad visi ieško darbuotojų su patirtimi, o Jūs tik ką baigęs mokslus studentas-ė.

Jeigu neturite darbo patirties.

Daugelis žmonių kurie siuntė man savo CV, radę skelbimą darbo skelbimų portaluose, pageidaujamo darbo vietoje nurodydavo bet kokio darbo arba daug darbo rūšių iš skirtingų sferų, taigi žinokite kokio darbo norite, o geriausia savo CV ir motyvacinį laišką rašykit kiekvienam darbdaviui atskirai jį pritaikę. Tuo parodydami kad Jūs kaip tik tokio darbo ir ieškote, ir tai turi atsispindėti ir Jūsų pomėgiuose bei savybėse. Juk kiekvienam darbe, darbo specifiką reikia perprasti iš naujo. Taigi jeigu ieškote bet kokio darbo esate bet koks darbuotojas, o šiais laikais tokių dauguma.

Darbo patirtis

Jeigu turite nemažai darbo patirties, rašykite tik tas darbovietes kurios bus svarbios konkrečiai darbo vietai užimti. Jeigu dirbote keliose darbovietėse vienu metu stenkitės to neparodyti, nes dauguma darbdavių nori kad Jūs dirbtumėt vieną darbą atsakingai, o ne blaškytumėtės per kelias vietas. Darbdaviams nepatinka darbuotojai kurie po darbo skuba į kitą darbovietę, nebent Jūsų darbas yra visiškai techninis ir darbo rezultatai akivaizdžiai pamatuojami. Tuo atveju darbdavys Jus vertins pagal darbo rezultatus.

Kiti dažnai pasitaikantys CV trūkumai

Susikurkite reprezentacinį elektroninį paštą (pvz vardas.pavarde@gmail.com) nenaudokite pašto dėžučių esančių one.lt ar panašių, jos darbdaviams tikrai nesukelia pasitikėjimo. Blogas pavyzdys ir vietoj vardo ir pavardės naudoti necenzūrinius žodžius. (vieną kartą gavau CV į darbo vietą kur reikia kruopštaus rankų darbo su el. pašto adresu: cituoju „bybiarankis@one.lt „ ) Tas gal juokinga bet priimti tokį žmogų kur atsiunčia tokį CV tikrai niekas nepriims. Dar dažnai pasitaiko kad žmonės prikabina CV kurio failo pavadinimas irgi neatrodo solidžiai arba tiesiog rodo kompiuterinio raštingumo spragas. pvz: gaidžioCV.doc – kai to žmogaus pavardė tikrai ne Gaidys, arba CVtemplate.doc.  Tai tik parodo to žmogaus požiūrrio rimtumą. Čia buvo gyvenimiški atvejai. Jeigu neparašot net teisingo savo CV tai turit būti visa galva pranašesnis už tuos kurie atsiunčia tvarkingą CV kad gautumėte tą darbo vietą. Taigi geriausi darbo skelbimai yra tie, į kuriuos Jūs atsakote siųsdami savo teisingus CV.