Paskolos,  Verslas / Ekonomika

Kada paskola yra protingas sprendimas?

Didelė dalis žmonių laikosi idėjos, kad paskolos, greitos paskolos, ar bet kokios kitos pinigų skolinimosi formos reikia vengti, nes tai niekada nesukuria gerovės. Ši idėja tik iš dalies teisi. Paskolos paėmimas gali padėti sukurti daug naudos, jei tai yra apgalvotas ir savalaikis sprendimas.

Šiame straipsnyje pateiksime kelis kriterijus kuriais remiantis galima nuspręsti, kada bet kokia paskola, ar tai būtų paskola internetu, kreditinės kortelės limito viršijimas ar skolinamasis iš banko dideliam pirkiniui yra geras ar blogas sprendimas.

Pasverk ar paskola tikrai padės išvengti nemalonumų? Dažnai greitos paskolos yra imamos tada, kai pritrūksta pinigų iki atlyginimo. Tikriausiai visiems yra nors kartą taip nutikę. Tiesa, vieniems žmonėms tokia situacija yra tik miglotas prisiminimas iš studentavimo laikų, o kitiems kasdienė realybė, net įkopus į garbų amžių. Jei jaučiate, kad pastaroji situacija jums yra artimesnė ir jums tenka dažnai skolintis būtent tik dėl šios priežasties, geriau nustokite tai daryti ir ieškokite kitų būtų, kaip savo piniginę nuolat papildyti pinigais. Šią problemą reikia spręsti iš esmės, o ne ieškant momentinių ir trumpalaikių sprendimo būdų.

Ar paskola padės susikurti pamatą geresnei ateičiai? Vienas Lietuvos verslininkas, kuris nenorėjo atskleisti savo vardo yra pripažinęs, kad jaunystėje pasiskolino pinigų, kad galėtų nusipirkti gerą švarką, batus ir kelnes, už skolintus pinigus jis taip pat išsinuomavo tuo metu gerą automobilį. Jam visų šių daiktų reikėjo, nes jis ruošėsi susitikti su galimais verslo partneriais, kuriems buvo labai svarbus žmogaus įvaizdis. Būtent toks sprendimas šiam Lietuvos verslininkui padėjo padaryti vieną iš pirmųjų sėkmingų sandėrių ir pradėti kaupti nuosavą kapitalą ateities verslams.

Ar paskola padės sukurti geresnes gyvenimo sąlygas Tau ir Tavo artimiesiems? Dažna jaunų žmonių klaida – paskola iš banko butui ar automobiliui paimama nepagalvos apie tai, ko dėl jos reikės atsisakyti. Paskolos kaina – tai, ko reikia atsisakyti norint turėti už skolintus pinigus įsigyta turtą. Jauna šeima pusę savo pajamų turi atiduoti bankui ir dėl to atsisako visų pramogų, leidžia sau tik kelis kartus per metus pietauti restorane ir yra priversta atostogauti nebent kartą per du metus bei nuolat turi taupyti kiekvieną litą ateinančius 20 metų arba kol ryškiai padidins šeimos pajamas. Tokia situacija yra tikrai nemaloni, todėl verčiau prieš imant paskolą apgalvoti, ko reikės atsisakyti ir ar verčiau šio sprendimo neatidėti vėlesniam laikui, kai būsite labiau užtikrinti dėl savo finansinės padėties.

Ar žinai, kiek paskola kainuos? Nevisi, bet tikrai didelė dalis žmonių nustemba, kai sužino, kad per 20 metų, kol dalimis atiduoda bankui pasiskolintus pinigus palūkanų forma bankui grąžina beveik dvigubai daugiau pinigų, nei pasiskolino. Kartais ši suma siekia kelias dešimtis tūkstančių litų, kartais net kelis šimtus tūkstančių. Įsivaizduok, ką galėtum su tokia pinigų suma nuveikti? Tuo tarpu turtas, kurį įsigijai vertę tik praranda: sensta ir dėvisi.

Ar tikrai pasvėrei kitus variantus? Dažnai žmonės priimdami svarbius sprendimus nepasveria visų galimų variantų. Žmonės neperžiūri visų bankų siūlomų sąlygų, neperskaito sutarčių, galiausiai, net neplanuoja savo pačių gyvenimų. Būtent savo pačio gyvenimo planavimas: ką nori pasiekti, kokias pareigas nori užimti ir kur, iš tiesų, nori gyventi yra svarbiausi klausimai prieš imant paskolą.

Taigi, skolinkitės pinigus atsakingai, nesvarbu, ar tai maža paskola internetu, lizingas naujam automobiliui ar ilgalaikė paskola būstui.

Greitasis kreditas