Laisvalaikis / Pomėgiai,  Lietuvoje

Kada plaukiam?

Po truputį šylantys orai praneša, kad prasidės kelionių laikas. Iš tiesų, gatvėse jau vis daugiau ir daugiau dviratininkų, o akylesni pastebi ir ant nedidelių tiltukų per upes stovinčius autobusiukus ir laukiančius atplaukiančių baidarininkų. Būtent apie pastarąjį keliavimo būdą ir pamąstysime daugiau – kur plaukti, kad baidarių nuoma būtų puikiausias būdas praleisti dieną ar dvi šių metų šiltąjį sezoną.

Baidarių nuoma įprastai prasideda kiekvienais metais pavasarį, kuomet nutirpsta sniegas ir ledas, o oro temperatūra tampa teigiama. Būtent toks oras vyrauja ir dabar (kovo mėn. viduryje). Tačiau pats pikas prasideda kiek vėliau ir laikoma, kad plaukiojimo baidarėmis sezonas vyksta gegužės – rugpjūčio mėnesiais, nors netrūksta plaukiojančių ir rugsėjo mėnesį. Bet kuriuo atveju, nuo gegužės iki rugsėjo upėse tikrai netrūksta baidarininkų, tad jei norite ramybės ir privatumo, Jums reikėtų rinktis ne tokias populiarias upes arba griebti baidarę jau dabar – pavasarį. Žinoma, reikėtų pasirūpinti ir šiltesniais rūbais bei atsarginiu jų komplektu, kadangi sušlapti dabar tikrai šalta ir nemalonu, o nesunkiai įmanoma, nes upės pavasarį, atlydžio metu, tampa sraunesnės, gausesnės ir dėl to pavojingesnės, tačiau dažnai ir gerokai įdomesnės, įspūdingesnės.

Jau anksčiau išmėginę baidarių nuoma ir keliones upėmis pavasarį nevengia to pakartoti ir vis griebiasi dviviečių baidarių tik nutirpus ledus bei sniegui. Plaukiantieji patvinusiomis upėmis pastebi, kad vasarą ir pavasarį upės skiriasi neatpažįstamai, netgi įveikiamas atstumas gali gerokai skirtis, kadangi keičiasi srovės greitis, kliūčių kiekis (nuvirtusių medžių ir pan.)

Ne paslaptis, kad baidarių nuoma yra priklausoma nuo gero oro. Kuo oras geresnis, tuo sunkiau rasti laisvą baidarę nuomai, tačiau blogu oru plaukti nėra labai malonu. Geriausia – kuo anksčiau rezervuoti baidares nuomai ir taip išvengti nusivylimo neradus laisvos, tačiau reikia itin gerai nujausti orą arba pasikliauti sinoptikais, kurie, kaip žinia, dažnai ir prašauna pro šalį. Mūsų pasiūlymas – baidarių nuoma rūpintis 1-2 savaitės prieš plaukimą jei plaukiama savaitgalį arba ~ prieš 1 savaitę jei plaukiama darbo dieną. Taip ne tik turėsite užtektinai laiko, bet ir galėsite lengviau nuspėti orą, mat dažniausiai pateikiamos prognozės iki 2 savaičių. Tiesa, nusimatant ilgiesiems savaitgaliams dvi savaitės gali būti per mažai, kadangi tokiu metu itin daug norinčių plaukti.