Užsienyje

Kai aš Maroke buvau…

Šiame straipsnyje nusprendžiau trumpai pasidalinti savo įspūdžiais apie Maroko šalį, kurią visai nesenai teko aplankyti. Iš tiesų tai buvo pirmoji mano kelionė už Europos žemyno ribų. Dėl šios priežasties ši išvyka tapo dar labiau jaudinančia.

Į Maroką vykome trise, skridome iš Kauno jungiamuoju skrydžiu per Briuselį. Belgijoje tūrėjome pralaukti parą. Būdami taupūs keliautojai nusprendėme, kad neverta nuomotis viešbučio kambario, taigi nakvojome oro uoste. Kitą dieną prisižadėjau, kad Belgijos oro uostuose daugiau nenakvosiu, visgi straipsnis ne apie tai…

Skrydis iš Briuselio į Agadiro miestą truko apie 4 valandas. Išlipus iš lėktuvo mus pasitiko kaitri saulutė ir palmės. Agadiro oro uostas yra nutolęs apie 40 kilometrų nuo miesto. Vienintelis transportas iš ten yra taksi arba automobilio nuoma. Mes pasirinkome antrąjį variantą. Dar būdami Lietuvoje radome vietinę automobilių nuomos įmonę iš kurios tikrai pigiai užsisakėme transporto priemonę. Tai buvo paskutinis mūsų suplanuotas žingsnis Afrikoje. Taigi išvykome į Agadirą medžioti nakvynės vietos, po Briuselio mūsų nugaros nebebūtų pakėlusios kitos nakties be lovos.

Keliaujant į miestą iškart supratome, kad atsidūrėme visiškai kitokiame pasaulyje nei esame įpratę. Kelyje nuolatos teko lenkti asilų kinkinius bei stebėti kaip mus lenkia po tris ant motorolerio susėdę vietos gyventojai, nuolatos girdėjosi automobilių signalai. Įvažiavus į Agadirą mus pasitiko viešbučiai ir už jų pasislėpusi jūra. Šis miestas yra didžiausias Maroko kurortas.

Taigi Agadire ieškodami nakvynės sutikome, vietinį, kuris pasakė žinantis pigų viešbutį. Atvykus į Maroką reikėtų žinoti, kad vietiniai nuolatos siūlosi į pagalbą kaip „gidai“. Visgi parodytas viešbutis buvo tikrai pigus, žmogui apie 35 litai. Gavome trivietį kambarį, baseiną ir jūros peizažą, tikrai nebloga kaina. Žinome atsiskaityti tūrėjome ir su „gidu“. Pats miestas yra gana nemažas, galima apsilankyti nemokamame zoologijos parke, užsukti į klubus, pasidairyti mečetėse. Mėgstantiems vandens sportą galima keliauti šiauriau palei vandenyną iki Essaouira miesto. Ši vieta pamėgta banglentininkų. Beje, ten vykstant mūsų automobiliui nuleido padangą. Žinoma pigiai nuomojantis mašiną Afrikoje, atsarginio rato bagažinėje galite ir nerasti. Visgi vietiniai yra gana paslaugūs, ypač vakarinėje šalies dalyje, kuri gyvena iš turizmo. Prakiurusią padangą mums pakeitė vietiniame autoservise kažkur tarp Essaouira ir Agadiro miestų. Kaip supratome iš vietinių gestų (Marokas prancūzakalbiai) Afrikoje padangos yra nemokamos, tik padangų montavimas yra mokamas. Draugas supratęs, kad padangą mechanikas siūlo nemokamai dar bandė ją pats montuoti, visgi mūsų mandagiai paprašė to nedaryti.

padangų montavimas

Norintiems pajusti Maroko dvasią būtina apsilankyti Marakeše ir pagrindiniame jo turguje. Patarčiau šiame mieste samdytis gidą, nes kitaip galite nespėti visko išvysti. Deja, šiame mieste ir baigėsi mūsų kelionė. Vietiniai patarė aplankyti rytuose esančią dykumą vis dėlto kelionė iki jos ir atgal truktų apie parą, o tiek laiko mes nebeturėjome…