Būstas

Kai sprendimą reikia priimti greitai

Persikėlimas į naują butą ar namą kiekvienam žmogui yra didelis įvykis. Paprastai žmonės keičia gyvenamąją vietą tik kelis kartus per gyvenimą. Vidutiniškai Lietuvoje tai darom 4 kartus. Taigi, tai derėtų daryti atsargiai, skiriant laiko apmąstymams. Žinoma, ne visada laikas yra mūsų draugas. Šiame straipsnyje pateiksime kelis paprastus, bet labai naudingus patarimus žmonėms, kuriems sprendimą reikia priimti greitai.

Jei turite tikrai daug daiktų ir nesiruošiate jų išmesti be spintos neišsiversite. Taigi, naujame bute būtinai turės būti jau įrengta patogi spinta arba vieta, kuri idealiai šiais spintai tiktų. Daugelis iš didesnių į mažus persikėlusių žmonių taip ir neranda kur sudėti daugelio anksčiau tvarkingai spintose nugulusių daiktų. Jie taip ir lieka maišuose.

Sena spinta, iš kurios sklinda nevisai malonus kvapas nėra gera vieta jūsų drabužiams ir kitiems daiktams. Tiesa, kartais net nauja spinta negali išspręsti nemalonių kvapų problemos. Ryškiausias pavyzdys – malkomis ar kitomis kvapą skleidžiančiomis medžiagomis kūrenami namai. Kai kurie žmonės tikina, kad šis kvapas jiems patinka. Tiesa, kai kvapas jaučiamas visada ir įsigeria į drabužius, kalbama kitaip. Šiuo atveju problema ne spinta, o visa namo ar buto šildymo sistema. Reiktų pradėti nuo šios sistemos sutvarkymo ar pakeitimo modernesne.

Taip pat renkantis butą verta pagalvoti apie nestandartinius variantus. Dažniausiai biuruose naudojamos pertvaros gali padėti atskirti namų erdves ar net suformuoti atskiras nestandartinės paskirties patalpas. Pavyzdžiui itin dideliame miegamajame galite sukurti atskirą patalpą darbui. Be to, šiuolaikinės pertvaros yra kuriamos taip, kad atstotų tiek dokumentams laikyti spintas, tiek kitoms kanceliarinėms prekėms sudėti reikalingus stalčius.

Prieš prisiimdami ilgalaikius įsipareigojimus: paskola butui ar namui ar sudarydami ilgalaikę nuomos sutartį, būkite įsitikinę ar neįvyks jūsų gyvenime didesnių pasikeitimų. Pagausėjus šeimai pertvaros padės kambarių skaičiaus trūkumą išspręsti tik laikinai, o suradus darbą kitoje šalyje ar mieste rasti nuomininkus ar parduoti būstą gali būti ne taip lengva. Dėl šių priežasčių perkant bet kokį nekilnojamąjį turtą reikia žvelgtu į ateitį.