Paskolos

Kaip atgauti skolą iš draugų?

Skolos yra sudėtingas dalykas. Be galimybės jų gauti pasaulyje nebūtų įvykę daugybė didingų dalykų. Taip pat be paskolų daug žmonių būtų išsaugoję santykius ir ilgas draugystes. Žinoma, neaišku, kiek stipri yra ta draugystė, jei ją gali sugriauti net maža pinigų suma. Bet kuriuo atveju paskolinti draugui pinigų yra normalu. Normalu yra laiku atgauti pinigus. Tiesa, kartais pasitaiko situacijų, kai draugai vėluoja grąžinti pinigus ir nerodo didelio noro tai daryti. Tuomet reikia imtis veiksmų.

Pasakykite žmogui, kad daugiau neskolinsite pinigų, kol nebus grąžinta ankstesnė paskola. Paprastai šis būdas veikia, jei žmogus yra tiesiog pamiršęs, kad buvo skolingas ar nepiktybiškai delsia skolą grąžinti.

Priminkite apie skolą kas dvi ar tris dienas. Tęskite tai savaitę. Jei žmogus vis tiek jus ignoruoja ar galiausiai nekelia ragelio ir stengiasi jūsų išvengti, imkitės rimtesnių veiksmų.

Pasistenkite su žmogumi, kuris negrąžina paskolos likti vienas. Geriausia, kad niekas negalėtų sutrukdyti pasikalbėti. O pasakyti turėsite, kad jums skubiai reikalingi pinigai ir, kad paskola turi būti grąžinta iki sutartos datos. Jei žmogų iš tikrųjų ištiko netikėti nemalonumai ar bent jis taip sako, įvertinkite ar tai tiesa, bet būkite griežti. Apie tai turėjo būti kalbama anksčiau, o ne paskutinę minutę. Bet kuriuo atveju turite sutarti dėl konkrečios datos, kada bus grąžinta paskola. Būkite mandagus, bet griežtas.

Jei žmogus vis išsisukinėja nuo skolos grąžinimo ir pažeidžia bet kokius jūsų susitarimus, suorganizuokite kitą susitikimą. Šį kartą būkite griežtesni. Pasakykite, kokių veiksmų imsitės, jei skola nebus grąžinta.

Galiausiai, jei šį žmogų laikėte geru draugu, supraskite, kad klydote. Praneškite, kad nenorite su juo matytis, kol skola nebus grąžinta ir nurašykite pinigus į nuostolius. Tai buvo gera, bet brangi pamoka, kaip reikia vertinti žmones.

Taigi, tai tik keli patarimai, kaip galite atgauti savo draugui paskolintus pinigus. Tiesa, savo individualioje situacijoje galite atrasti daug geresnių sprendimų. Galbūt žinote daug geresnių būtų, kaip paveikti konkretų asmenį. Skirkite laiko pagalvoti ir apmąstyti tiek būdus, kaip galima atgauti pinigus, tiek savo požiūri į šią draugystę.

Paskolos