Būstas

Kaip atsikratyti drėgmės namuose

Jei pastebėjote, kad jūsų namuose šiek tiek drėgna, net ir pabandžius juos išvėdinti, gali prireikti imtis papildomų veiksmų. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime, kaip visam laikui atsikratyti drėgmės namuose. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau patarimų!

Nustatykite drėgmės šaltinį

Kiekvienas namų savininkas žino, kad drėgmė namuose yra ne tik nemaloni, bet ir gali sukelti rimtų problemų, pavyzdžiui, pelėsio augimą ir medienos puvimą. Tačiau kaip atsikratyti drėgmės? Pirmasis žingsnis – nustatyti problemos šaltinį. Ar yra nesandarus stogas arba vamzdžiai? Ar žemė aplink jūsų pamatus yra per drėgna? Sužinoję, iš kur atsiranda drėgmė, galėsite imtis priemonių problemai išspręsti ir užkirsti kelią jos pasikartojimui. Tuo tarpu yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pašalintumėte drėgmę iš savo namų. vėdinimas ir oro sausintuvai gali padėti pašalinti drėgmę iš oro, o ventiliatoriai gali cirkuliuoti sausą orą po kambarį. Jei grindys išklotos kilimine danga, apsvarstykite galimybę naudoti kilimėlius arba kilimėlius, kurie sugers dalį drėgmės. Imdamiesi šių paprastų veiksmų, galite atsikratyti drėgmės ir užtikrinti, kad jūsų namuose būtų patogu ir sveika.

Išspręskite drėgmę sukėlusią problemą

Drėgmė namuose gali būti tikra problema, nes dėl jos atsiranda pelėsių kvapas ir skatinamas pelėsių bei grybelio augimas. Jei susiduriate su drėgme, pirmiausia reikia nustatyti problemos šaltinį. Dažniausios drėgmės priežastys yra netinkamas vėdinimas, nesandarumas ir kondensatas. Nustatę priežastį, galite imtis veiksmų, kad pašalintumėte drėgmę savo namuose. Pavyzdžiui, jei dėl to kaltas prastas vėdinimas, gali tekti įrengti ištraukiamąjį ventiliatorių arba dažniau atidaryti langus. Jei pastebėjote nuotėkį, svarbu jį kuo greičiau sutvarkyti. Su kondensatu kovoti sunkiau, tačiau oro cirkuliacijos didinimas ir oro sausintuvų naudojimas gali padėti. Imdamiesi veiksmų pagrindinei problemai išspręsti, galite visam laikui atsikratyti drėgmės.

Įdiekite oro sausintuvą, kad sumažintumėte drėgmės kiekį ore

Oro sausintuvai veikia įtraukdami drėgną orą ir praleisdami jį per šaltą ritę. Kai oras atvėsta, vanduo kondensuojasi ant ritės ir surenkamas rezervuare. Tai ne tik padeda sumažinti bendrą drėgmės lygį jūsų namuose, bet ir išvengti pelėsių kvapo ir drėgmės. Be to, mažindami drėgmės kiekį ore, oro sausintuvai taip pat gali padėti išvengti pelėsio ir grybelio augimo. Jei ieškote būdo, kaip pagerinti namų komfortą ir sukurti sveikesnę patalpų aplinką, oro sausintuvas yra puikus pasirinkimas.

Užsandarinkite visus įtrūkimus ar skyles namo išorėje, per kurias gali patekti vanduo

Vandens padaryta žala yra rimta problema, dėl kurios gali tekti atlikti įvairius brangius remonto darbus. Norint išvengti vandens žalos, svarbu užsandarinti visus namo išorėje esančius įtrūkimus ar skyles. Purškiamos izoliacinės putos „Gamo” yra idealus produktas plyšiams sandarinti ir fasadui šiltinti. Jis yra patvarus ir lengvai pritaikomas, o tai padės apsaugoti jūsų namus nuo gamtos stichijų. Be to, Gamo purškiamos izoliacinės putos yra atsparios ugniai ir energetiškai efektyvios, todėl tai idealus pasirinkimas norint apsaugoti namus nuo vandens padarytos žalos.